Piotr Podsadecki kandydat do rady powiatu Wadowickiego z gminy Wadowice pozycja numer 5 lisa 15. Absolwen
Piotr Podsadecki: „Postawmy wspólnie na naszą przyszłość”
artykuł sponsorowany

Piotr Podsadecki kandydat do rady powiatu Wadowickiego z gminy Wadowice pozycja numer 5 lisa 15. Absolwent paryskiego uniwersytetu oraz Patriota dla którego liczą się potrzeby i głos mieszkańców by wspólnie budować naszą przyszłość.

- Pana historia jest dość nietypowa, proszę nam ją przedstawić.

Urodziłem się w Wadowicach i w wieku 6 lat życie zmusiło moja rodzinę do wyjazdu do Francji.  Ci którzy mnie znają wiedza, jak wielkim jestem patriotą i jak mocno kocham swoją Ojczyznę. Ale dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji mnie poznać przedstawię kilka faktów z mojego życia. Wyjazd do Francji był dla mnie bardzo bolesnym przeżyciem. Ogromnie cierpiałem, ponieważ musiałem zostawić wszystko, do czego byłem przywiązany i co kochałem. Dlatego też kiedy tylko było to możliwe, każde moje wakacje i wolny czas spędzałem w Polsce. Osiemnaście lat życia za granicą nie przeszkodziły mi w poznawaniu ludzi i zawieraniu w Polsce długoletnich przyjaźni. Dwa lata temu ukończyłem studia z tytułem magistra na uniwersytecie w Paryżu, kierunek- Prawo, ekonomia, zarządzanie- specjalizacja handel i marketing międzynarodowy. Dzięki takim studiom prace i dobrobyt miałem już we Francji zagwarantowane. Lecz pomimo tego czegoś mi było brak. I tak naprawdę od mojego wyjazdu do Francji to uczucie towarzyszyło mi od początku. Wiedziałem, że nie tam jest moje miejsce. Całe życie czułem się związany emocjonalnie z Polską, a nie z krajem w którym musiałem mieszkać. moje serce i dusza zawsze były w Polsce. Rok temu wróciłem do Ojczyzny by tu żyć, pracować i płacić podatki. A także po to, aby całym sercem zaangażować się w rozwój naszego kraju. Od zawsze traktowałem Wadowice oraz okolice tego miasta jak mój dom.

- Co zatem zmotywowało pana do startu w wyborach na Radnego Powiatu?

Jedyną rzeczą która mnie do tego zmotywowała jest to, że kocham nasz kraj, naszą okolicę, oraz poczuwam się do angażowania się w jej rozwój. Moje motywacje i intencje są czyste i niezłomnie. Nigdy nie pozwoliłem sobie, ani nikomu ,na to aby odsunąć się od Ojczyzny. Dystans nie przeszkodził mi w byciu zaangażowanym w tym co dzieje się w naszym kraju. Po ukończeniu studiów postanowiłem wrócić do Polski. Było to moim celem i priorytetem gdyż uważam, że młodzi ludzie -przyszłość naszego narodu, są potrzebni naszemu krajowi i powinni tutaj mieć możliwość podjęcia odpowiedniej i dobrze płatnej pracy, która zapewni godne życie im i ich rodzinom. 10 lat trenowania boksu na wysokim poziomie nauczyły mnie wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Nie poddawania się nigdy bez walki do końca - o siebie i swoje idee.

Ponadto byłem członkiem francuskiego Parlamentu studenckiego i aktywnie uczestniczyłem w jego działaniach. Pozwoliło mi to szerzej otworzyć mój umysł i dziś potrafię dostrzec co jest dobre dla mojej Ojczyzny i co chciałbym wraz z ludźmi zbudować i zmienić aby żyło nam się lepiej.

- „Postawmy wspólnie na naszą przyszłość” pod taki sloganem wyborczym pan startuje, dlaczego?

Pragnę przyczynić się do rozwoju naszego Kraju. Począwszy od naszego powiatu i gminy. Wierze że nikt nie zna lepiej potrzeb Powiatu niż sami jego mieszkańcy i to właśnie ich głos powinien być usłyszany. Zrobić coś dla naszego kraju i jego mieszkańców- nie jest dla mnie jedynie sloganem wyborczym. Jest to powołanie, które miałem w sobie od zawsze. Głęboko wierze, iż nie jestem sam i że wspólnie wygramy te wybory. Wierzę, bo wiem że każdy z nas chce aby nasz powiat, nasza gmina i nasze miasto rozwijało się i szło do przodu. Abyśmy my, jego mieszkańcy mogli żyć godnej, lepiej i spokojniej.

- W takim razie jako radny co zamierza pan zrobić dla naszej gminy i naszego powiatu?

Jako Radny Powiatu chciałbym przede wszystkim wspierać inicjatywy wychodzące od naszych obywateli. Przyczynić się do rozwoju szkolnictwa w każdym jego zakresie. Pomagać naszym lokalnym przedsiębiorcom - tym dużym i tym mniejszym. Wspierać naszą straż pożarną, gdyż ich wkład w opiekę nad powiatem jest nieoceniony. Wspierać inwestycje drogowe, a co za tym idzie - zadbać o bezpieczeństwo pieszych. Chciałbym również włączyć się w inicjatywy mające na względzie pomoc niepełnosprawnym osobom w naszym powiecie. Życie nie powinno mieć żadnych ograniczających nas barier! Koncerty, imprezy okolicznościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi i wydarzenia sportowe - także te inicjatywy są bliskie memu sercu i chciałbym, aby mieszkańcy naszego powiatu i gminy mieli większy do nich dostęp. To jest plan mojej kampanii i ja w niego szczerze wierzę.

- Rozpoczął Pan swoją kampanię od mediów społecznościowych, dlaczego?

W dzisiejszych czasach Internet jest dostępny dla wszystkich i większość osób korzysta z niego każdego dnia. Obserwując moich kontrkandydatów ,Nie zauważyłem żeby wychodzili do ludzi aby pokazać im jakie zmiany proponują ani co chcieliby zmienić. miałem wrażenie ze po prostu oczekiwali na glosy poprzez samo to że postanowili kandydować.

Ja od początku założyłem że chciałbym być blisko mieszkańców i chciałem by mogli śledzić moje poczynania, moje przygotowania i kampanie w Internecie A to wszystko po to, aby mogli bezpośrednio się angażować i ingerować w tą kampanie tak, by każdy z nich miał możliwość bycia usłyszanym. Ta kampania była przede wszystkim robiona po to, by normalni ludzie wiedzieli ze wreszcie maja coś do powiedzenia w naszym powiecie i gminie.

Kampania w mediach społecznościowych była tylko początkiem, w późniejszym czasie rozpocząłem kampanie fizyczna która pozwoliła mi się jeszcze bardziej zbliżyć do ludzi i zrozumieć ich potrzeby.

- Jeśli miał by pan w krótkim zdaniu opisać dlaczego to na Pana warto głosować, to jakie ono by było?

Przede wszystkim pragnę być dostępny dla ludzi, dla mieszkańców mojej gminy i mojego powiatu, Ponieważ uważam że to mieszkańcy go tworzą i to Oni w pierwszej kolejności, powinni mieć w nim swój głos. Tutaj nie liczą się partie czy układy dla mnie liczą się ludzie.

Piotr Podsadecki kandydat do rady powiatu Wadowickiego z gminy Wadowice pozycja numer 5 lisa 15. Absolwent paryskiego uniwersytetu oraz Patriota dla którego liczą się potrzeby i głos mieszkańców by wspólnie budować naszą przyszłość.

 

 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Niezależny Samorząd.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl