Czy wiesz  kiedy nie zapłacisz 7% podatku od zasiedzenia nieruchomości? Tego i nie tylko dowiesz się
Nie zapłacisz 7% podatku od zasiedzenia nieruchomości jeżeli spełnisz te warunki
artykuł sponsorowany

Czy wiesz  kiedy nie zapłacisz 7% podatku od zasiedzenia nieruchomości? Tego i nie tylko dowiesz się w oddziale Kancelarii „Actio” w Wadowicach. W czwartek bezpłatne porady prawne nie tylko w tej sprawie!

Jak wiadomo nabycie nieruchomości przez zasiedzenie następuje bezpłatnie.

Polega to na tym, że byłym właścicielom, którzy na skutek zasiedzenia utracili tytuł własności do danej nieruchomości, nie musimy wypłacać żadnego wynagrodzenia.

Nasz „dobrodziej” Skarb Państwa chce mieć jednak w tym swój udział i na szczęśliwców, którym udało się zasiedzieć nieruchomość nałożył 7% podatek.

Jest szansa na jego uniknięcie, należy jednak spełnić pewne warunki.

Jakie to warunki?

Zostaną one ujawnione na kanwie sprawie, która rozpoznawana była przed Sądem Administracyjnym w Warszawie, a ostateczne rozstrzygnięcie zapadło przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Paweł i Aneta na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego z dnia 5 kwietnia 2012 r., nabyli przez zasiedzenie z dniem 24 listopada 2005 r. własność nieruchomości. Postanowienie niniejsze stało się prawomocne z dniem 21 stycznia 2013 r.

W dniu 23 lipca 2013 r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego wpłynęły zeznania podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych, w których Aneta i Paweł wskazali do opodatkowania nabycie nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym Stopień pokrewieństwa nabywcy do osoby, od której została nabyta wskazana powyżej nieruchomość skarżący określili jako I stopień pokrewieństwa (zstępny, zstępna).

Naczelnik Urzędu Skarbowego po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego przyjmując do podstawy opodatkowania wartość nabytej nieruchomości według zeznań podatkowych decyzjami z dnia 19 września 2013 r. ustalił małżonkom wysokość zobowiązania podatkowego w kwocie 22 925 zł.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czy Paweł i Aneta ostatecznie zapłacili naliczony podatek, a jeżeli nie, to w jaki sposób tego uniknęli – czytaj na naszym blogu https://bit.ly/2yd7vM3

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy czwartek uzyskasz Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie!!!

Jeżeli jesteś z Wadowic lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Lwowskiej 16, Centrum Handlowe „HEUREKA”, piętro II.

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl