Wiele osób zastanawia się, co zrobić żeby szybko schudnąć bez efektu jo-jo. I nic w tym dziwnego, z
Jak najszybciej schudnąć bez efektu JO-JO? Warto przeczytać!
artykuł sponsorowany

Wiele osób zastanawia się, co zrobić żeby szybko schudnąć bez efektu jo-jo. I nic w tym dziwnego, zrzucić zbędne kilogramy to sztuka, ale znacznie większym sukcesem i powodem do dumy jest odzyskać prawidłową masę ciała i utrzymać ten efekt. Wskazują na to badania i ankiety: według statystyk, prawie połowa walczących z otyłością powraca do swojej poprzedniej wagi średnio po dwóch latach, a po pięciu latach niemal 80% tych osób tyje ponownie. Nie chcesz zaliczać się do tej grupy? Koniecznie czytaj dalej!

JAK NAJSZYBCIEJ SCHUDNĄĆ?

Na początek ważna informacja: dieta na szybkie schudnięcie nie ma nic wspólnego z głodówką. Każdy, kto nie chce paść ofiarą efektu jo-jo powinien zapomnieć odmawianiu sobie posiłków lub drakońskim ograniczaniu ich gramatury i wartościowości. W ten sposób możesz doprowadzić do odwodnienia i spowolnienia metabolizmu, co utrudnia późniejsze starania o prawidłową masę ciała. Co zatem robić? Odpowiedzi na to pytanie udziela specjalista (dietetyk) od zdrowego żywienia:

Prawidłowo zbilansowana dieta, w której nie zabraknie żadnych wartości odżywczych, to podstawa każdej diety, również tej na odchudzanie. Aby uniknąć efektu jo-jo w naszym Centrum Dietetycznym Naturhouse w Wadowicach kuracje odchudzające są podzielone na dwa, równie ważne, etapy. Pierwszy z nich to utrata kilogramów. Na tym etapie koncentrujemy nasze działania na osiągnięciu prawidłowej masy ciała wyjaśnia Natalia Grabińska, doświadczony dietetyk Naturhouse – Drugi etap to stabilizacja wagi, która pozwala na utrzymanie osiągnięć i chroni przed efektem jo-jo. W trakcie stabilizacji dietetyk uczy podopiecznego właściwych nawyków żywieniowych i "wyprowadza" go z diety odchudzającej. W praktyce oznacza to stopniowe zwiększanie kaloryczności i urozmaicanie menu o produkty spożywcze, które dotychczas były ograniczone lub wykluczone.

 

JAK UNIKNĄĆ EFEKTU JO-JO?

Aby udzielić odpowiedzi na to pytanie, warto zastanowić się, co wpływa na jego powstawanie. Do głównych czynników sprzyjających efektowi jo-jo należą:

 • nieracjonalne cięcia kaloryczności posiłków,
 • głodówki,
 • „diety” bazujące na jednym składniku/wartości odżywczej,
 • powrót do nawyków żywieniowych stosowanych przed kuracją odchudzającą.

 

Stosowanie niewłaściwych praktyk w trakcie odchudzania sprawia, że organizm po jego zakończeniu będzie dążył do „nadrobienia” poniesionych strat, a nawet może uznać za konieczne zapewnienie sobie jeszcze większych „zapasów”. Jeśli chcesz jak najszybciej schudnąć, a jednocześnie zapewnić swojemu organizmowi poczucie bezpieczeństwa, które uchroni Cię przed efektem jo-jo, koniecznie wprowadź do swojej diety następujące pozycje:

 • produkty pełnoziarniste – płatki owsiane, pieczywo razowe i makarony z mąk pełnoziarnistych,
 • warzywa (ich porcja powinna towarzyszyć każdemu posiłkowi)
 • owoce (jedz je raz-dwa razy dziennie),
 • kasze, brązowy ryż,
 • częściowo odtłuszczone mleko, twarogi, mleczne przetwory fermentowane bez dodatków,
 • chude ryby,
 • chude mięsa – drób bez skóry, cielęcina i wędliny bez wyraźnego tłuszczyku.

I pamiętaj, że nawet najlepiej dopasowana dieta nie uchroni Cię przed efektem jo-jo, jeśli po zakończeniu kuracji powrócisz do dawnych nawyków żywieniowych. Takie zasady jak regularne spożywanie pięciu posiłków dziennie, niepodjadanie w międzyczasie, unikanie fast foodów, słonych przekąsek i gotowych słodyczy czy picie niegazowanej wody przez cały dzień powinny zostać z Tobą już zawsze. Nie wiesz jak to zrobić? Odwiedź jedyne certyfikowane Centrum Dietetyczne Naturhouse w Wadowicach i skorzystaj z darmowej konsultacji doświadczonego dietetyka Natalii Grabińskiej, pod której okiem zadowoleni podopieczni zgubili od marca tego roku ponad 700 kg !! Przyjdź i się przekonaj !

Centrum Dietetyczne Naturhouse znajduje się w Wadowicach, przy Alei M.B. Fatimskiej 31 ( pamiętajcie - jesteśmy niedaleko dawnej placówki).

Punkt czynny jest w godzinach:

Poniedziałek: 9:00 - 19:00

Wtorek: 12:00 - 21:00

Środa: 7:00 - 16:00

Czwartek: 12:00 - 21:00

Piątek: 7:00 – 16:00

Sobota: 9:00 – 13:00  (co drugi tydzień)

Na darmową konsultację należy umówić się telefonicznie pod numerem: 736 093 908 , lub online na stronie: https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=wadowice.fatimskiej

Nie zapomnij polubić nas na FACEBOOKU, gdzie dodajemy wiele dietetycznych ciekawostek oraz organizujemy konkursy z fantastycznymi nagrodami: https://www.facebook.com/NaturhouseWadowice

Zapraszamy również na nasz pełen zdrowych nawyków żywieniowych INSTAGRAM -  @naturhouse_wadowice

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl