Jeśli kiedykolwiek przeszło Wam przez myśl, aby zostać pisarzem, dziennikarzem lub scenarzystą to no
„Poznaj pisarza - zostań pisarzem!” Biblioteka rusza z nowym projektem
artykuł sponsorowany

Jeśli kiedykolwiek przeszło Wam przez myśl, aby zostać pisarzem, dziennikarzem lub scenarzystą to nowy projekt Wadowickiej Biblioteki Publicznej skierowany jest właśnie do Was!

Z początkiem sierpnia Wadowicka Biblioteka Publiczna ruszyła z nowym projektem „Poznaj pisarza - zostań pisarzem!”. Jest to cykl warsztatów i spotkań autorskich przeznaczony dla dzieci i młodzieży, który ma na celu rozbudzenie pasji czytelniczej oraz umożliwienie młodym ludziom poznania tajników sztuki pisarskiej. Uczestnicy projektu mogą doskonalić swój literacki warsztat, ćwiczyć redagowanie tekstów prasowych, oraz tworzyć scenariusze. Niektórzy z nich, zadebiutowali już nawet w roli aktorów, podczas wakacyjnych warsztatów teatralno-literackich (w których uczestniczyło ponad sto dzieci).

Spotkania z pisarzami oraz ciekawe zajęcia stwarzają szansę, by ponownie rozbudzić w młodym pokoleniu zainteresowanie książką, a nawet odkryć nowe talenty literackie.

Warto zaznaczyć, że najnowszy projekt, to już kolejne biblioteczne przedsięwzięcie, na które udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Dzięki takim inicjatywom biblioteka ma szansę zaistnieć w świadomości czytelników, nie tylko jako miejsce wymiany książek, ale także przestrzeń umożliwiająca twórcze spędzanie wolnego czasu.

WARSZTATY:

  • 18 września - warsztaty dziennikarskie z COGITO (dla młodzieży)
  • 3 października - warsztaty pisania scenariuszy (dla młodzieży)
  • 3 października - warsztaty literackie (dla młodzieży)

SPOTKANIA AUTORSKIE:

  • 13 wrześniaZofia Stanecka – autorka książek dla dzieci. Jej najbardziej znaną serią są książeczki o małej Basi, np. "Basia i przyjaciele. Anielka", "Basia i wolność" lub "Basia, Franek i zasypianie" (spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym).
  • 9 października - Barbara Gawryluk - pisarka książek dla dzieci, dziennikarka. W jej dorobku znajdują się takie książki jak: „Owocowe bajki”, „Dwa domy” Opowieść o foczce, która szukała mamy” , „Klinika zdrowego chomika”, „Teraz tu jest nasz dom” , „Mali bohaterowie(spotkanie dla dzieci z kl. I-III).
  • 9 listopada - Kazimierz Szymeczko - autor książek dla dzieci, w tym opowiadań historycznych. Napisał m.in. „Wywrotka”, „Kopidoł i Kwiaciareczka”, „A to Historia! „ Tetrus”,Piastowskie orły(spotkanie dla dzieci z kl. IV-VI).
  • 22 listopada - Ewa Nowak - autorka opowiadań i powieści dla młodzieży m.in. „Bransoletka”, „Nie do pary”, „Moja Ananke”, „Błahostka i kamyk”, „Zerwij z nią” (spotkanie dla młodzieży – VII, VIII klasa i gimnazjum).
  • 3 grudnia - Aniela Cholewińska – Szkolik – autorka książek dla najmłodszych np. „Herbatka u Promyka i inne opowiadania”, „Gdy dziecko się nudzi”, „Chaber, mały wilczek. Przyjaciele zwierząt” (spotkanie dla dzieci z kl. 0-III).

Warsztaty i spotkania skierowane są do osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych (szkół i przedszkoli). Zapisów można dokonywać telefonicznie (33 8234618) lub osobiście w Wadowickiej Bibliotece Publicznej!

Ilość miejsc ograniczona! Wszystkie zajęcia są bezpłatne!

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl