CzÄ™sto spotykamy ludzi, którzy uważajÄ…, że mieszkajÄ… w okolicy o bardzo niskim ryzyku wÅ‚amania, aÅ
Bądź bezpieczny
artykuł sponsorowany

Często spotykamy ludzi, którzy uważają, że mieszkają w okolicy o bardzo niskim ryzyku włamania, aż.... do pierwszego włamania! Nie czekaj na przykrą chwilę, gdy stwierdzisz, że twój dom to niestety nie twierdza nie do zdobycia. Pomyśl już teraz o zabezpieczeniu dobytku swojego życia.

Pierwsza linia obrony - system alarmowy.

Dobrze wiesz, że mimo wszystko zdarza się, że złodziej wchodzi do zabezpieczonego mechanicznie domu. Może np. rozwiercić zamek w drzwiach, czy po prostu wybić okno. Może też wejść przez uchylony lufcik w piwnicy. Jeśli to jedyne przeszkody, jakie stały na jego drodze, to masz pecha. Jeśli akurat jesteś w pracy - złodziej ma parę godzin na spokojne opróżnienie twojego mieszkania. Zdarzają się przypadki, że złodzieje podjeżdżają pod dom ciężarówką i udają pracowników przewożących sprzęty w trakcie przeprowadzki! Po takim włamaniu nie zostaje praktycznie nic!

Bardzo dobrym zabezpieczeniem przed włamaniem jest system alarmowy zainstalowany w obiekcie.

Po pierwsze alarm, a w szczególności sygnalizator zewnętrzny skutecznie odstrasza włamywaczy. Po drugie, jeśli już ktoś niepowołany wtargnie do chronionego domu, to niezwłocznie uruchomi sygnalizację alarmu.


Alarm spełnia dwie ważne funkcje:

• informacyjną - sygnalizuje o włamaniu
• prewencyjną - odstrasza złodziei.


Szerokie możliwości Systemów SSWIN. (System Sygnalizacji Włamania i Napadu)

Obecnie systemy alarmowe oprócz podstawowych funkcji spełniają także szereg innych zadań. Powszechne staje się stosowanie central alarmowych do automatycznego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem czy innymi urządzeniami elektrycznymi. Nowoczesne alarmy dają nam także możliwość zdalnego kontrolowania pracy urządzeniami domowymi przez telefon lub internet z dowolnego miejsca na świecie. Przy instalacji systemu alarmowego w zwykłym obiekcie, jakim jest np. dom, nie wymagane są koncesje czy pozwolenia.

Współczesne systemy alarmowe budowane są w oparciu o infrastrukturę przewodową, ale istnieją również rozbudowane, funkcjonalne systemy, w których nie ma przewodów. Czasami, ze względu na brak możliwości położenia przewodów (np. wykończony dom) jesteśmy zmuszeni do wykonania instalacji bezprzewodowej. 

Ile zatem kosztują takie systemy ? Czy jest to opłacalne i skuteczne?

Chcąc lub nie.. nadeszły czasy kiedy w system alarmowy zabezpieczyć się po prostu trzeba. Dlaczego? Po prostu system alarmowy to nie tylko "syrena" i agencja ochrony. To również nowy rozdział w automatyzacji budynku. Mamy tutaj na myśli możliwość sterowania oświetleniem (w domu, ogrodzie), możliwość sterowania automatyką bramową i garażową, sterowanie roletami, ogrzewaniem itp. Można tak pisać i pisać...

Ile kosztuje system bezprzewodowy ? Tyle samo (lub podobnie) co przewodowy. No właśnie, teraz należy zadać pytanie kto to montuje. Jeśli montuje to firma instalatorska, to sama "robocizna" systemu bezprzewodowego jest tańsza (mniej roboty). Montaż systemu przewodowego, ze względu na konieczność położenia przewodów, jest droższy (więcej roboty). Reasumując takie instalacje zostają bardzo podobnie wycenione. Jeśli nie chcemy aby instalator nam kuł w ścianach, wiercił, hałasował, bałaganił, kładł korytka, to należy wybrać system bezprzewodowy. Takie sytuacje mają miejsce szczególnie wtedy, gdy obiekt (dom, placówka bankowa, elegancki sklep) są już na etapie wykończenia.

Więcej informacji uzyskacie państwo na naszej stronie internetowej pod adresem: www.badzbezpieczny.eu oraz pod nr telefonu 514 850 099



artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl