Czy możesz nie zgodzić się na rozwód? Na to pytanie uzyskasz odpowiedź w Kancelarii "Actio" przy uli
Czy możesz nie zgodzić się na rozwód? Darmowe porady prawne w Actio!
artykuł sponsorowany

Czy możesz nie zgodzić się na rozwód? Na to pytanie uzyskasz odpowiedź w Kancelarii "Actio" przy ulicy Lwowskiej 16 w Wadowicach. Pamiętaj, że w każdy czwartek uzyskasz Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie!!!

Bez względu na to czy mam do czynienia z osobą planującą złożyć pozew rozwodowy, czy osobą która taki pozew otrzymała, najczęściej zadawanym przez nią pytaniem podczas konsultacji w sprawach rozwodowych, jest: czy rozwód uzależniony jest od wyrażenia zgody?

W tym momencie pcha mi się na usta typowa prawnicza odpowiedź – to zależy!

Chciałbym uniknąć takiej odpowiedzi, dlatego odpowiem – NIE, ale z pewnymi wyjątkami.

Dlaczego NIE?

Zawsze w takich sytuacjach powtarzam - bo to nie Ameryka i nie amerykańskie filmy. Może nieco brutalnie, ale fakty są takie, że przeświadczenie większości osób o konieczności wyrażenia, bądź uzyskania zgody na rozwód, nabyte zostało z amerykańskich produkcji. To nie znaczy, że amerykańskie filmy kłamią, bo i owszem w amerykańskim systemie prawnym (a dokładnie rzecz biorąc w anglosaskim) przymus taki istnieje. My na (nie)szczęście żyjemy w zupełnie innym systemie prawnym, tzw. systemie kontynentalnym, w którym co do zasady zgoda na rozwód nie jest wymagana. Uznaje się, że o tym czy małżeństwo zostanie rozwiązane, czy też nie decyduje tylko i wyłącznie powołany do tego Sąd.

No ale co za wyjątki?

Wystarczy wejść na naszego bloga klikając na ten link http://tiny.cc/9beuty a poznasz wszystkie wyjątki, a może nawet coś więcej.

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy czwartek uzyskasz Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie!!!

Jeżeli jesteś z Wadowic lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio", który znajduje się przy ul. Lwowskiej 16, Centrum Handlowe „HEUREKA", piętro II.

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl