Podział Majątku po rozwodzie. Kancelaria Prawna Actio Radcowie Prawni i Adwokaci zaprasza na darmowe po
Podział Majątku po rozwodzie -  zapraszamy na darmowe porady prawne
artykuł sponsorowany

Podział Majątku po rozwodzie. Kancelaria Prawna Actio Radcowie Prawni i Adwokaci zaprasza na darmowe porady prawne. Oddział kancelarii znajduje się Centrum Handlowe HEUREKA, II piętro, ul. Lwowska 16.

Podział majątku wspólnego po rozwodzie – ogólne zasady

Jedną z pierwszych decyzji, byłych już małżonków, po uzyskaniu wyroku rozwodowego, jest decyzja o dokonaniu podziału wspólnie zgromadzonego majątku.

Podziału majątku wspólnego można dokonać na dwa sposoby – umownie (notarialnie) i sądownie.

Zniesienie współwłasności małżeńskiej przeprowadzone u notariusza może nastąpić jedynie wtedy, gdy pomiędzy stronami nie ma sporu, co za tym idzie, strony w sposób umowny dokonują tego podziału, a sama forma umowy dla zachowania swej ważności winna być sporządzona w formie aktu notarialnego.

Tryb sądowy – najczęściej spotykany sposób zniesienia współwłasności małżeńskiej, zakłada trzy metody dokonania podziału:

  1. podział fizyczny rzeczy;
  2. przyznanie rzeczy jednemu ze współwłaścicieli – z jednoczesną spłatą na rzecz drugiego;
  3. sprzedaż licytacyjna rzeczy.

Regułą jest, że sądowy podział majątku powinien obejmować cały majątek wspólny, chociaż z ważnych powodów można od tego odstąpić.

Przed przystąpieniem do podziału majątku poprzez zastosowanie którejkolwiek z wcześniej wskazanych metod, Sąd ustala skład oraz wartości majątku wspólnego. Sąd dokonuje tego z urzędu, natomiast w praktyce wygląda to tak, że wzywa strony do wskazania całość majątku oraz jego wartość.

W ramach postępowania o zniesienie współwłasności małżeńskiej dokonuje się również rozstrzygnięcia w zakresie ewentualnych roszczeń pomiędzy małżonkami powstałych w czasie trwania wspólności.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć nieco więcej na temat podziału majątku po rozwodzie odwiedź naszego bloga pod adresem: http://www.kancelaria-actio.com/podzial-majatku-wspolnego-po-rozwodzie-ogolne-zasady/

Chcesz w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Jeżeli jesteś z Wadowic lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Lwowskiej 16, Centrum Handlowe „HEUREKA”, piętro II.

Pamiętaj, że w każdy czwartek uzyskasz tam Bezpłatną Poradę Prawną!!!

Bezpłatne porady

Program bezpłatnych porad prawnych skierowany jest przede wszystkim do osób które nie do końca wiedzą czy dana sprawa nadaje się do prowadzenia w postępowaniu sądowym, w jakim trybie powinna zostać przeprowadzona, jaka jest szansa na wygraną oraz jakie jeszcze kroki prawne można poczynić w danej sytuacji. Osoby takie często obawiają się wizyty u prawnika bojąc się, że będą musiały zapłacić nawet kilkaset złotych za samą informację, że w danej sprawie nic się nie da zrobić. W Kancelarii Actio za konsultacje prawne w określonych dniach nie ma absolutnie żadnych opłat.

Kancelaria Prawna Actio oferuje również kompleksową i profesjonalną obsługę osób fizycznych i przedsiębiorców w zakresie wielu dziedzin prawa. Szczegóły pod adresem www.kancelaria-actio.com

Kancelaria Prawna Actio Radcowie Prawni i Adwokaci

Kancelaria Prawna Actio od lat oferuje swoje usługi zarówno klientom biznesowym jak i klientom indywidualnym. Usługi Kancelarii cechują się profesjonalizmem a każda przyjęta przez Kancelarię sprawa jest prowadzona przez specjalistę z danej dziedziny prawa.

Kancelaria zajmuje się przede wszystkim:
prawem gospodarczym,
prawem pracy,
prawem rodzinnym i opiekuńczym (m.in. postępowania alimentacyjne i rozwodowe),
prawem spadkowym (postępowanie o nabycie spadku, podział spadku oraz zachowek),
szeroko pojętym prawem cywilnym (m.in. sądowa windykacja należności, postępowania z zakresu zasiedzenia nieruchomości, zasiedzenie, postępowania z zakresu służebności drogi koniecznej).

Kancelaria Prawna Actio zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu – już dziś zadzwoń na numer 12 411 05 94 i umów się na spotkanie z prawnikiem.

Oddział Kancelaria Actio w Wadowicach znajduje się Centrum Handlowe HEUREKA, II piętro, ul. Lwowska 16.

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl