Kancelaria „Actio” Radcowie Prawni i Adwokaci, zaprasza zainteresowane osoby  w każdy czwartek na b
Zasiedzenie nieruchomości - darmowe porady w Kancelarii Actio Radcowie Prawni i Adwokaci
artykuł sponsorowany

Kancelaria „Actio” Radcowie Prawni i Adwokaci, zaprasza zainteresowane osoby  w każdy czwartek na bezpłatne porady prawne.

W ten czwartek w ramach konsultacji skupiać się będziemy głównie na sprawach z zakresu zasiedzenia nieruchomości jako szczególnej formie nabycia gruntu.

Zasiedzenie nieruchomości - postępowanie sądowe mające na celu dokonanie nabycia nieruchomości gruntowej stanowiącej własność osoby (osób) trzecich.

Z racji na szczególny charakter skutków prawnych wydanego w tej sprawie orzeczenia sądowego, tj. „przejęcia” własności nieruchomości przez osobę nie posiadającej żadnego tytułu do zajmowanej nieruchomości, koniecznym jest spełnienie ściśle określonych i dość rygorystycznych warunków umożliwiających dokonanie zasiedzenia.

Warunkami niezbędnym do nabycia nieruchomości gruntowej w drodze zasiedzenia jest:

  • posiadanie samoistne – polegające na korzystaniu z nieruchomości w taki sposób jak właściciel;
  • odpowiednio długi okres posiadania - 20 lat posiadania w dobrej wierze, 30 lat posiadania w złej wierze.

Trudnością w tym postępowaniu bez wątpienia jest postępowanie dowodowe i związana z nim konieczność przesłuchiwania szeregu świadków na okoliczność korzystania w odpowiednio długim okresie przez wnioskodawcę z danej nieruchomości. O ile w bardzo wielu przypadkach przesłanki te są spełnione, o tyle nieznajomość prawniczej terminologii przez niereprezentowaną stronę procesu, a używaną na sali sądowej przez Sąd, prowadzi do oddalenia wniosku z uwagi na nie udowodnienie wyżej wskazanych okoliczności.

Z uwagi na powyższe, postępowania o zasiedzenie należą do grupy spraw sądowych, w których pomoc profesjonalnego pełnomocnika jest niezbędna!  Kancelaria Prawna ACTIO dzięki swojemu zespołowi radców prawnych i adwokatów jest w stanie zapewnić każdemu klientowi profesjonalną i doświadczona opiekę prawną procesu.

Bezpłatne porady

Program bezpłatnych porad prawnych skierowany jest przede wszystkim do osób które nie do końca wiedzą czy dana sprawa nadaje się do prowadzenia w postępowaniu sądowym, w jakim trybie powinna zostać przeprowadzona, jaka jest szansa na wygraną oraz jakie jeszcze kroki prawne można poczynić w danej sytuacji. Osoby takie często obawiają się wizyty u prawnika bojąc się, że będą musiały zapłacić nawet kilkaset złotych za samą informację, że w danej sprawie nic się nie da zrobić. W Kancelarii Actio za konsultacje prawne w określonych dniach nie ma absolutnie żadnych opłat.

Kancelaria Prawna Actio oferuje również kompleksową i profesjonalną obsługę osób fizycznych i przedsiębiorców w zakresie wielu dziedzin prawa. Szczegóły pod adresem www.kancelaria-actio.com

Kancelaria Prawna Actio Radcowie Prawni i Adwokaci

Kancelaria Prawna Actio od lat oferuje swoje usługi zarówno klientom biznesowym jak i klientom indywidualnym. Usługi Kancelarii cechują się profesjonalizmem a każda przyjęta przez Kancelarię sprawa jest prowadzona przez specjalistę z danej dziedziny prawa.

Kancelaria zajmuje się przede wszystkim:
prawem gospodarczym,
prawem rodzinnym i opiekuńczym (m.in. postępowania alimentacyjne i rozwodowe),
prawem spadkowym (postępowanie o nabycie spadku, podział spadku oraz zachowek),
szeroko pojętym prawem cywilnym (m.in. sądowa windykacja należności, postępowania z zakresu zasiedzenia nieruchomości, zasiedzenie, postępowania z zakresu służebności drogi koniecznej).

Kancelaria Prawna Actio zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu – już dziś zadzwoń na numer 12 411 05 94 i umów się na spotkanie z prawnikiem.

Oddział Kancelaria Actio w Wadowicach znajduje się Centrum Handlowe HEUREKA, II piętro, ul. Lwowska 16.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl