Ostatnie dni do świąt? A ty ciągle zastanawiasz się co kupić w prezencie? Odpowiedź jest prosta: ks
Książka najlepszym prezentem! Sowiarnia zaprasza!

Ostatnie dni do świąt? A ty ciągle zastanawiasz się co kupić w prezencie? Odpowiedź jest prosta: książkę! To dobry pomysł na prezent dla osoby, w każdym wieku od niemowlaka do seniora! Zapraszamy na stoisko Sowiarni na Jarmarku Świątecznym na wadowickim rynku a także do Księgarnia Sowiarnia.

Książki są drzwiami do świata pełnego wyobraźni! Jak kupić dobrą książkę?

Podpowiadamy: dla dzieci do 2/3 roku życia najlepsze będą książki kartonowe, na początku kontrastowe (czarno-białe), a potem pełne obrazków (mogą być bez słów). Najlepiej jeśli przyciągają uwagę dziecka wielością szczegółów, na podstawie których można uczyć się nowych słów i opowiadać historie. W tym wieku dobrze czytać także krótkie, śmieszne wierszyki.

Przedszkolaki z pewnością ucieszą krótkie opowieści (może to być dłuższa książka podzielona na rozdziały), których bohaterami są zwierzęta. Warto sięgnąć również po książki-zabawki zachęcające do aktywności i radosnego spędzania czasu (zabawy słowami, zabawy literami, liczbami, kształtami).

Dzieciom w wieku 7-10 lat spodobają książki, dzięki którym zdobędą jakąś wiedzę (inną niż ta w podręcznikach), w których będą musiały rozwiązać zagadkę (np. popularne powieści detektywistyczne) lub przeżyją szaloną przygodę (pełną magii – jak u Harego Pottera bądź śmiechu – jak u Pippi Langstrumpf).

Nastolatki lubią powieści o życiu (ciekawe są dla nich książki, które mogą opowiadają o ważnych w tym okresie życia dylematach) lub te, które przenoszą się w zupełnie innych świat – powieści fantasy. To również czas intensywnego rozwijania pasji – zatem książki, które rozwiną ich wiedzę na interesujący je temat będą bardzo mile widziane pod choinką.

Dorośli, w książkach szukają wytchnienia od codziennych obowiązków (powieści) lub wiedzy (poradniki, biografie, wspomnienia). To także czas kolekcjonowania na przykład albumów lub książek kucharskich).

Zastanów się, czym interesuje się obdarowywana przez Ciebie osoba? Co lubi robić? Lubi rozwiązywać zagadki, interesują ją podróże, jest miłośnikiem pociągów lub samolotów? Czy lubi historie oparte na prawdziwych wydarzeniach lub opowiadania fantastyczne? Nie boi się grubych powieści czy też woli kolorowe albumy?

Przyjdź na nasze stoisko na Jarmarku (plac Jana Pawła II) i opowiedz nam o osobie, którą chcesz obdarować, a my wybierzemy coś specjalnie dla niej.

Dodatkowo kupując świąteczną książkę u nas możesz liczyć na specjalne rabaty!

Kupując książki za minimum 100 złotych na kolejny zakup otrzymasz 30% zniżki, z Kartą Dużej Rodziny otrzymasz 20% na książki z naszej oferty, a jeśli nie znajdziesz u nas tego czego szukasz zamówimy wybraną przez Ciebie książkę i dostarczmy w terminie do 3 dni, a Ty otrzymasz na nią 22% zniżki.

Księgarnia Sowiarnia aktywnie działa na rzecz promocji książki. Trwa właśnie projekt „Torba pełna wyobraźni” dofinansowany z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej szczegółów www.sowiarnia.com/torbapelnawyobrazni

Życzymy wszystkim radosnego czytania!

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl