Fundacja Sowiarnia od września tego roku realizuje projekt "Torba pełna wyobraźni" z myślą przewodni
Fundacja Sowiarnia zachęca dzieci do czytania
artykuł sponsorowany

Fundacja Sowiarnia od września tego roku realizuje projekt "Torba pełna wyobraźni" z myślą przewodnią "Czytanie to najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka", który ma zachęcić młodych czytelników do regularnego czytania.

Czy czytanie to tylko umiejętność odszyfrowywania znaków? Oczywiście, że nie tylko. Umiejętność czytania pozwala nam przeczytać rozkład jazdy, program telewizyjny czy skład leków, ale czytanie to także niesamowita przygoda, która przynosi wiedzę (bo uczyć się można nie tylko z podręczników), dobrą zabawę (śledząc przygody bohaterów literackich możemy się poczuć tak, jakbyśmy to my sami je przeżywali) oraz satysfakcję (kiedy myślimy sobie: „wow! Przeczytałem taką grubą książkę!”).

A to nie wszystkie korzyści, jakie może przynieść czytanie. Osoby regularnie czytające książki mają lepszą pamięć i koncentracje, są również bardziej empatyczne (ponieważ czytanie o przygodach literackich bohaterów pomaga nam na wczucie się w sytuację innych osób). Niektóre badania dowodzą także, że osoby czytające żyją dwa lata dłużej, a czytanie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na Alzheimera (wg amerykańskiego badacza prawdopodobieństwo zachorowania jest 2,5 razy mniejsze u osób, które czytają regularnie (!).

Jak widać, czytanie ma wiele korzyści, dlatego od września  2017 roku przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Fundacja Sowiarnia realizuje projekt "TORBA PEŁNA WYOBRAŹNI” z myślą przewodnią „Czytanie to najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka”, który ma zachęcić młodych czytelników do regularnego czytania.  

Do wadowickich szkół i przedszkoli trafiły plecaki pełne wspaniałych książek dostosowanych do wieku małych odbiorców (przedszkolaków i uczniów klas 0-3 szkół podstawowych), zestawy te są wypożyczane przez dzieci i ich rodziców z danej grupy/klasy na okres jednego tygodnia.  W plecaku dzieci (wraz z rodzicami) znajdą także zeszyt działań, zaproszenie do udziału w konkursie oraz materiały promocyjne wraz z kartę rabatową do Księgarni Sowiarnia. W trakcie akcji wypożyczania zestawów "Torby pełnej wyobraźni" dana grupa przedszkolna lub klasa odwiedzi naszą księgarnię w celu uroczystego pasowania na czytelnika – każde z dzieci dostanie odznakę oraz dodatkowo podczas wizyty wykona własną zakładkę do książki.

Ponadto od 13 listopada tego roku co poniedziałek o godzinie 17:00 zapraszamy do Sowiarni na RODZINNE WARSZTATY twórcze inspirowane KSIĄŻKĄ, czyli zajęcia aktywizujące i pobudzające wyobraźnię. Podczas warsztatów na kanwie dzieł literackich tworzymy prace artystyczne dając upust emocji i kreatywnej twórczości z użyciem różnych technik ekspresji.

Pojawiły się również plakaty w przestrzeni miejskiej promujące czytelnictwo wśród dzieci, wskazująca wymierne korzyści płynące z czytania oraz zachęcająca do zakupów w księgarni i udziału w programie lojalnościowym, które zostały przygotowane w trzech projektach i są rozwieszane w trzech seriach.

A w Księgarni Sowiarnia czekają na Państwa książki podzielone na odpowiednie kategorie wiekowe zaczynając już od pierwszych miesięcy życia! Każdy znajdzie coś dla siebie! A jeśli będziecie potrzebować pomocy z chęcią udzieli jej Wam nasz specjalista, który jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 18:00.

Księgarnia Sowiarnia specjalizuje się w zdobywaniu tytułów najlepszych oficyn, publikacji znanych i nagradzanych autorów. Publikacje te są zazwyczaj niedostępne na naszym lokalnym rynku, odpowiadają one potrzebom estetycznym i intelektualnym dzieci i młodzieży oraz kształtują ich gust i rozwijają ich wiedzę oraz wyobraźnię.

Dochód z działalności gospodarczej - KSIĘGARNIA wspiera działalność statutową naszej fundacji czyli Pracownię Sowiarnia, warsztaty i projekty realizowane w powiecie wadowickim i powiatach ościennych.

Zapraszamy do udziału w projekcie! Więcej szczegółów www.sowiarnia.com/torbapelnawyobrazni

Życzymy wszystkim radosnego czytania!

KSIĘGARNIA SOWIARNIA
GODZINY OTWARCIA: poniedziałek - piątek od 12:00 do  18:00
ulica Kościelna 6 (wejście od ulicy Wojtyłów),
34-100 Wadowice
www.facebook.com/sowiarniaksiegarnia

Życzymy wszystkim radosnego czytania!

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl