Samodzielne zaprojektowanie idealnej łazienki lub kuchni to zwykle proces czasochłonny i kosztowny. Uni
Idealna łazienka i kuchnia. Jak zaprojektować swój wymarzony poranek?
artykuł sponsorowany

Samodzielne zaprojektowanie idealnej łazienki lub kuchni to zwykle proces czasochłonny i kosztowny. Uniknięcie błędów technicznych związanych z aranżacją lub remontem tych pomieszczeń to jeden z najczęstszych problemów pojawiający się w trakcie urządzania nowego mieszkania... Nie mniej ważna staje się dziś odpowiednia atmosfera domowych wnętrz.

Ludzie z całego świata, pod każdą szerokością geograficzną, rozpoczynają swój dzień np. od orzeźwiającego prysznica, dobrego śniadania lub kubka aromatycznej kawy. To ważne, aby pierwsze chwile po przebudzeniu spędzić w miejscu w pełni odpowiadającej naszym potrzebom. Idealna łazienka i kuchnia to pomieszczenia nie tylko funkcjonalne, ale także pozytywnie wpływające na nasze dobre samopoczucie.

Wygląd naszego domu dużo mówi o aktualnym stanie emocjonalnym jego domowników. Ustawienie mebli, rodzaj sprzętów, zastosowana kolorystyka, oświetlenie… To wszystko świadczy o tym, co aktualnie dzieje się w naszym życiu. Dobrze zaprojektowane wnętrze może niewątpliwie pozytywnie oddziaływać na naszą kondycję psychofizyczną – mówi psycholog, Karolina Piórkowska z gabinetu Psychodyskusje.

I dodaje:

Szczególnie w przypadku takich wnętrz jak kuchnia, gdzie przygotowujemy posiłki, czy łazienka, gdzie często relaksujemy się po ciężkim dniu, ważne jest wprowadzenie indywidualnych, przemyślanych rozwiązań architektonicznych.

Jednak ergonomiczne wnętrze łazienki lub kuchni to nie to samo, co zaprojektowanie przytulnego salonu.

Jeśli mówimy o planowaniu takich przestrzeni jak kuchnia czy łazienka to trzeba pamiętać, iż jest to projektowanie na kilku płaszczyznach. Elektryka, hydraulika i wszelkie tematy poza wystrojem, będą miały duży wpływ na to jak później zorganizujemy dane wnętrze. Dobry projekt zakłada współgranie wszystkich tych płaszczyzn, dla świetnego efektu końcowego – tłumaczy architekt Krzysztof Faber, właściciel marki Kahelo–projektowanie kuchni i łazienek.

Klasyka gatunku

Nasza kuchnia może być przytulna, w stylu retro, prowansalskim czy też nowojorskim, a łazienka nowoczesna, loftowa czy też industrialna. Na ratunek wszystkim zagubionym idą także klasyczne rozwiązania. Dekorując wnętrza takie jak kuchnia czy łazienka stawiamy najczęściej na wysoką estetykę i możliwość szybkiego, wygodnego sprzątania pomieszczenia. Wszystkie te cechy łączą w sobie popularne i klasyczne kafle, najbardziej rozpowszechnione na świecie materiały wykończenia wnętrz, które przeżywają dziś swój renesans.

Ceramiczna gama kolorów oraz różnorodnych faktur kafli to nadal podstawowy i niekończący się zbiór inspiracji do projektowania łazienek i kuchni. Trochę jak język esperanto, to baza uniwersalna, ale w danej sytuacji dająca możliwość stworzenia indywidualnej odpowiedzi na każdą z potrzeb – mówi architekt. Wśród trendów na rynku kaflowym królują obecnie dekory, płytki „betonowe” oraz „drewniane”. Surowość łazienkowego czy kuchennego wnętrza doskonale ociepla fragment drewna na ścianach, suficie lub podłodze. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie gatunki naturalnego drewna dobrze znoszą wilgoć. Obecnie producenci kafli wręcz prześcigają się w doskonaleniu imitacji faktury drewna na oferowanych płytkach. To ciekawy i praktyczny trend – tłumaczy Faber.

Współpraca z architektem

Wobec coraz większych wymagań odnośnie atmosfery, klimatu i funkcjonalności łazienek oraz kuchni w naszych domach, na pomoc wychodzą również wyspecjalizowane pracownie architektoniczne i możliwości projektowania wnętrz w technologii 3D.

Obecnie klient otrzymuje możliwość zestawienia kolorów i faktur zanim podejmie decyzję o kupnie płytek czy innego wyposażenia do wnętrza. Z tej perspektywy to mniejsze ryzyko i duża oszczędność przy sporej inwestycji w remont kuchni czy łazienki – podkreśla właściciel marki Kahelo.

Duża wiedza i umiejętności prezentacyjne architektów urzeczywistniają marzenia o porankach w idealnych pomieszczeniach, jeszcze zanim wydamy na nie pieniądze. Wielu projektantów oferuje również wspólne wizyty w sklepach z materiałami budowlanymi, w czasie których z pewnością nieco łatwiej podjąć odpowiednie decyzje.

Więcej informacji: www.kahelo.pl

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl