W sobotę (16.09) Wadowicką Bibliotekę Publiczną opanowały rozśpiewane dzieci: Stowarzyszenie Rodzic
Zabrzmiały "Melodyjki chłopca i dziewczynki"
artykuł sponsorowany

W sobotę (16.09) Wadowicką Bibliotekę Publiczną opanowały rozśpiewane dzieci: Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach przygotowało muzyczny występ podsumowujący projekt "Melodyjki chłopca i dziewczynki", realizowany dzięki wygranej w ramach drugiej edycji Programu „Decydujesz, pomagamy”.

Przedsięwzięcie pozwoliło na wspólną zabawę muzyczną dzieciom pełnosprawnym i dzieciom z niepełnosprawnościami. . Ich trenerem i przewodnikiem po muzycznej krainie była  Bogumiła Kowalczyk.

W trakcie projektu dzieci pracowały nad przygotowaniem różnorodnego repertuaru wokalnego na występ finałowy. Do wybranych piosenek, opracowały również interpretacje ruchowe i rytmiczne. W trakcie koncertu mogliśmy usłyszeć: Hymn Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki”, „Walczyk”, „Remedium”, „Bardzo smutną piosenkę retro”, „Lato 2000”, „Muchę w mucholocie”, „I feel good”, „Ach jak przyjemnie” i wiele innych. Na koncercie spotkały się dzieci zaangażowane w projekt, ich rodziny i przyjaciele, a także chętni mieszkańcy naszego okręgu. Uczestnicy spotkania zobaczyli i posłuchali, co przygotowały dla nich dzieci – mali muzycy. Można było podzielić się wrażeniami i skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

Ale to nie koniec niespodzianek: pod koniec września, klienci sklepów Tesco w Wadowicach i Andrychowie otrzymają bezpłatne pocztówki – pamiątki z projektu "Melodyjki chłopca i dziewczynki".

Program  „Decydujesz, pomagamy” jest organizowany przez Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. W programie można składać wnioski na projekty dotyczące: wspierania lokalnej aktywności, działań na rzecz otoczenia (środowiska przyrodniczego, zwierząt, przestrzeni publicznej oraz jakości życia mieszkańców – poprzez zaangażowanie i oddolne działania lokalnych społeczności,), edukacji dzieci i młodzieży (kształtowania umiejętności miękkich) oraz ochrony i promocji zdrowia oraz aktywnego stylu życia (budowania i wspierania zdrowych nawyków).

Więcej o projekcie TUTAJ.
Więcej o programie "Decydujesz, pomagamy" TUTAJ.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl