Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński oraz środowisko „Bóg i Ojczyzna” zapraszają wszystkich mieszk
Zapraszamy na Święto Pułkowe. Przyjdźcie całymi rodzinami
artykuł sponsorowany

Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński oraz środowisko „Bóg i Ojczyzna” zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystość z okazji Święta Pułkowego 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej. W programie m.in. piknik patriotyczno-obronny z wieloma atrakcjami oraz darmowym poczęstunkiem – tradycyjną wojskową grochówką.

Uroczystość rozpocznie się  w sobotę (5.08) o godzinie 12:00 od mszy świętej w wadowickiej Bazylice. Następnie uczestnicy obchodów w ceremonialnym pochodzie przejdą ulicą Lwowską pod pomnik 12 Pułku Piechoty, gdzie zostaną złożone kwiaty i odbędą się oficjalne przemówienia oraz Apel Pamięci.

Z kolei o 14:30 na wadowickim rynku rozpocznie się piknik patriotyczno-obronny. Podczas niego będzie można odwiedzić stoiska m.in. 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, WKU Oświęcim, Związku Strzeleckiego z Krakowa, Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP, czy stowarzyszeń Obrony Terytorialnej „Granit” Wadowice oraz „Skała” Wadowice.

Zaplanowano także wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  m.in. pokaz „wyposażenia wrześniowego” z 1939 roku, wojskową „podróż w czasie” od 1873 roku do czasów współczesnych, czy inne pokazy grup rekonstrukcyjnych. Nie zabraknie również tradycyjnej wojskowej grochówki, której będą mogli skosztować wszyscy mieszkańcy.  

Uroczystość z okazji Święta Pułkowego 12 p. p. Ziemi Wadowickiej zorganizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach przy współpracy środowiska „Bóg i Ojczyzna”. Odbędzie się pod honorowym patronatem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michała Dworczyka.

Serdecznie zapraszamy!

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl