Parkowanie na chodnikach, na przejściach dla pieszych, na miejscach dla niepełnosprawnych, na pasie jez
Mistrzowie parkowania 43

Parkowanie na chodnikach, na przejściach dla pieszych, na miejscach dla niepełnosprawnych, na pasie jezdni, czy na zakazach. Zapraszamy do kolejnego odcinka "Mistrzowie parkowania".

To dosyć popularna w mediach forma zwrócenia uwagi na problem nieprawidłowo parkujących kierowców. Od ostatniego odcinka znowu nazbierało nam się trochę zdjęć kolejnych "mistrzów kierownicy" nadesłanych przez naszych czytelników. Tym razem głównie "mistrzowie", którzy nie bardzo przejmują się pieszymi, parkując na chodnikach, czy na zakazach parkowania. Trafiło się tez kilku zajmujących miejsca dla niepełnosprawnych.

Chodnik na ulicy Wojtyłów. Bez komentarza... Nadesłała Ludmiła.

 

Osiedle Westerplatte. Przyczajony do żywopłotu ford, zajmujący niestety cały chodnik. Po co przejmować się pieszymi? Nadesłał Marcin.

 

Ulica Wadowity i zaparkowana na przejściu dla pieszych toyota... Nadesłał Marek

 

 

Ulica Putka, parking pod Janem. Porzucony (bo raczej ciężko to nazwać parkowaniem...) na dwóch miejscach parkingowych w dodatku przeznaczonych na niepełnosprawnych opel vectra. Trzeba mieć sporo fantazji, żeby tak zaparkować... Nadesłał Tomasz.

 

Ulica Legionów i zaparkowany samochód laweta z polówką. Wszystko w porządku, tylko tył samochodu wystaje na połowę pasa jezdni... Nadesłał Filip.

 

Ulica Karmelicka i chodnik wzdłuż niej zastawiony przez parkujące samochody to niestety smutna rzeczywistość...  Nadesłał Piotr.

 

Parking pod Tesco Plac Bohaterów Westerplatte. Jak najbardziej sprawny motocyklista parkujący na miejscy dla niepełnosprawnych. Nadesłał Piotr.

 

Ulica Teatralna pod Wadowickim Centrum Kultury i zaparkowany fantazyjne land rover. Nadesłał Michał.

 

Ulica Sienkiewicza i samochody zaparkowane na zakazie. Wśród nich również... policyjny radiowóz bez sygnalizacji świetlnej tzw. "kogutów".  Nadesłał Tomek.

 

Ulica Trybunalska, pod Zakładek Karnym. Toyota zaparkowana na zakazie i do tego "pod prąd". Niestety to notoryczne sytuacje w tym miejscu. Nadesłał Maciek.

 

Suzuki zaparkowane na dwóch miejscach parkingowych na parkingu geodezji obok budynku Starostwa Powiatowego w Wadowicach na ulicy Gimnazjalnej. Nadesłał Dawid.

 

Takie sytuacje na ulicy Matki Bożej Fatimskiej w czasie mszy świętych pod kościołem św. Piotra to niestety smutna rzeczywistość i kierowcy tych samochodów nie są wyjątkami. A może czasem warto przejść się na nogach a nie korzystać z samochodu? Nadesłał Piotr.

 

 

Środek dnia, ulica Wojtyłów pod Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Kierowca tego opla raczej nie przejmuje się pieszymi. Nadesłała Ewa.

 

Widzisz nieprawidłowo zaparkowany samochód? Zrób zdjęcie i wyślij do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (podaj markę pojazdu, lokalizację i kiedy doszło do parkowania).

Zobacz poprzednich Mistrzów parkowania

(MG)
(zdjęcia: Marcin, Marek, Tomasz, Filip, Piotr, Michał, Tomek, Maciek, Dawid, Piotr, Ewa.)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Kaki 2017-05-17 16:56
Czy można takim spuścić powietrze? Jaka byłaby kwalifikacja prawna takiego czynu?
Cytować
+10 #2 hm 2017-05-17 18:28
Super seria to tylko pokazuje od czego mamy policje czyli tak naprawdę od niczego no dobra może od gnębienia normalnych ludzi bo przecież nie od pilnowania prawda którego samy nie przestrzegają jak widać na jednym zdjęciu.
Coś czuje że wieksza z tych aut nalezy do funkcjonariuszy
Cytować
+7 #3 JackViVi 2017-05-17 20:26
Cytuję Kaki:
Czy można takim spuścić powietrze? Jaka byłaby kwalifikacja prawna takiego czynu?

Żadnych konsekwencji nie ma za coś takiego ponieważ ani nie niszczysz mienia ani nikt z tego tytułu nie ucierpi. Prościej jest zadzwonić na policję lub straż miejską. Mandat bardziej zaboli takiego idiotę niż brak powietrza w kole, które może napompować za darmo.
Cytować
+2 #4 student 2017-05-17 22:37
Sporo czepialstwa. Jasne - parkowanie na 2 miejscach parkingowych, czy na miejscach dla niepełnosprawny ch należy ganić, ale auto na Westerplatte? Odkąd pamiętam (początek lat 90tych ubiegłego tysiąclecia) auta tam stały, czy pod szpitalem... a gdzie ten z Rav4 ma zaparkować? Jak w tym mieście nie ma gdzie?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.