To ciekawa propozycja dla organizatorów wypoczynku podczas ferii. Strażacy pomogą w "wylaniu" lodowisk
Na ferie strażacy pomogą wykonać lodowisko

To ciekawa propozycja dla organizatorów wypoczynku podczas ferii. Strażacy pomogą w "wylaniu" lodowiska na wybranym przez nich miejscu.  Trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Jak informuje nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie zimowym oraz zwiększoną liczbę interwencji jednostek straży pożarnych związanych ze zdarzeniami na zamarzniętych rzekach, pokotach czy ostatnio w jeszcze nie oddanym do użytku, ale w ostatnim czasie zalewanym Zbiorniku Świnna Poręba, Komenda Powiatowa PSP w Wadowicach włączyła się w ogólnopolską akcję pomocy w organizacji bezpiecznych lodowisk.

Strażacy pomogą w "wylaniu" w bezpiecznym miejscu, wybranym przez organizatora, lodowiska (ślizgawki). Jednak pod pewnymi warunkami. Dyrektor szkoły czy zarządca terenu/obiektu, na którym ma być zorganizowane lodowisko (boisko szkolne, park, osiedle, itp.) musi zwrócić się z pisemną prośbą do komendanta powiatowego PSP o pomoc w przygotowaniu ślizgawki (z podaniem terminu i miejsca).

Musi też zapewnić dostęp do wody a także dołączyć do prośby pisemną zgodę władz samorządowych na jej pobór oraz pisemną zgodę właściciela terenu na wylanie takiego lodowiska. Zadaniem organizatora jest również przygotowanie terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, przygotowanie band (z piasku, ziemi, śniegu) i ewentualne ustawienie barierek.

Strażacy jak najbardziej pomogą w wykonaniu ślizgawki, jednak jak wyraźnie podkreślają, za bezpieczeństwo osób korzystających z tak przygotowanego lodowiska odpowiada zgłaszający (dyrektor szkoły, zarządca terenu/obiektu).(MG)
(zdjęcie: www.czyliwiesz.pl, PSP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 dert 2017-02-05 23:14
ale łaska haha jak maja wode to sami wyleją
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.