Nasze miasto dołączyło do światowej kampanii społecznej "One Billion Rising". Wspólnym mianownikiem
Zatańczą na rynku w proteście przeciwko przemocy wobec kobiet

Nasze miasto dołączyło do światowej kampanii społecznej "One Billion Rising". Wspólnym mianownikiem będzie taniec na wadowickim rynku przeciwko wszelkim formom przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

"One Billion Rising" czyli „Nazywam się miliard" to kampania społeczna, która od 2013 roku, 14 lutego, w Walentynki, organizowana jest na całym świecie. Jest to akcja w formie tańca przeciwko wszelkim formom przemocy wobec kobiet i dziewcząt. W tym roku Wadowice we wtorek (14.02) o godzinie 16:00 po raz pierwszy przyłączą się do wydarzenia.

Poprzez udział w akcji okazujemy solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet i dziewcząt, które doświadczyły przemocy oraz zachęcamy do jeszcze większej międzynarodowej solidarności w domaganiu się położenia kresu wszystkim formą przemocy. Akcja ma na celu zjednoczenie kobiet i dać im poczucie solidarności. Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, a wspólny taniec wyzwala energię. Aby przyłączyć się do akcji nie trzeba znać układu tanecznego — mówi nam Katarzyna Kasperek, jedna z organizatorek akcji w naszym mieście.

Tak wygląda układ taneczny:

Wszyscy, którzy chcieliby przećwiczyć taniec  przed wydarzeniem, będą mogli to zrobić w czwartek (9.02) o godzinie 17:00 w Klubie Rekreacji i Promocji Zdrowia Ka-Relaks (ulica Krakowska 8). Próbę przeprowadzi właścicielka Joanna Gołuchowska.

Akcja została objęta patronatem burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego. Link do wydarzenia TUTAJ.

 

AKTUALIZACJA (CZWARTEK, 9 LUTEGO 2017 10:20)

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-23 #1 Mieszkaniec Gminy 2017-01-31 11:35
A gdzie w Wadowicach biją kobiety? Nie słyszałem o takich przypadkach. Czy taka akcja ma tu sens?
Cytować
+15 #2 bezprzebaczenia 2017-01-31 11:47
A może by tak wyjechać na tournee na Bliski Wschód do któregoś z islamskich krajów i tam zatańczyć dla tych kobiet???
Wspólnie z nimi.
Cytować
+22 #3 Mieszkanka Wadowic 2017-01-31 11:50
Cytuję Mieszkaniec Gminy:
A gdzie w Wadowicach biją kobiety? Nie słyszałem o takich przypadkach. Czy taka akcja ma tu sens?

Jeśli żyje się zamkniętym na to co się dzieje w otoczeniu to się tego nie zauważa. Problem oczywiście jest i to bardzo duży. Sama zaznałam. Tylko uważam, że sama akcja i tak nic nie zmieni. Ale dobrze, że przynajmniej coś się dzieje w mieście -> i nie mam tu na myśli przemocy, a różnego rodzaju akcje takie jak ta.
Cytować
+10 #4 desperado 2017-01-31 16:16
Zazwyczaj nietrzeźwy mąż( czasem również trzeźwy) wszczyna awanturę w domu. Kobieta oczywiście dzwoni po policję. Policjanci po ustaleniu faktów zamierzają zabrać "klienta" na wytrzeźwiałkę. I tu pojawia się pierwszy problem bo często właśnie wzywająca sugeruje aby go nie zabierać tylko" postraszyć". To że zdarza się już któryś raz z kolei to szczegół. Policjanci spisują notatkę, formularz " NK" i sprawa trafia do dzielnicowego. Kobieta zostaje przesłuchana i poinformowana o potrzebie złożenia zawiadomienia o przemocy fizycznej i psychicznej. I tu problem drugi. Ma opory , bo "go" szkoda, bo on w sumie tylko tak czasami , bo wstyd, itd itp " a tak właściwie to policja powinna "coś" z nim zrobić. A gdy nawet policjantom uda się przekonać poszkodowaną do złożenia zawiadomienia, gdy wykonają mnóstwo czynności w tej sprawie aby znalazła finał w sądzie , to w ostatniej chwili poszkodowana wycofuje wniosek o ściganie. I tak w kółeczko. Tak twierdzą osoby, które ten temat podobno znają. Oczywiście są przypadki kiedy sprawa znajduje finał w sądzie.
To jest tylko zasłyszana opinia. Czy prawdziwa nie wiem...
Cytować
-4 #5 Desmodur One 2017-01-31 16:55
YES 1 YES ! YES !

Nareszcie !
Precz z męską szowinistyczną SCHWEIN !
Cytować
+2 #6 Władek 2017-01-31 19:46
Ja w proteście przeciwko gnijącym bakteriom na wysypiskach śmieci, wystrzelę w kosmos parówkę w pralce. Podoba się ? K.... te wszystkie happeningi są żałosne, zatańczycie i co k..... a jak potem pytają kto kogo pobił, to nikt nic nie wie, nikt nic nie słyszał a za ścianą zawsze spokojna rodzina. Idioci od happeningów, pobitym kobietom na gó*no wasze akcje - na gó*no !!!
Cytować
-4 #7 dert 2017-01-31 23:03
Akcja została objęta patronatem burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego
wszystko tylko nic dla wadowic ....
Cytować
-2 #8 Liz do dert 2017-01-31 23:12
K.Kasperek otrzyma ode mnie odpowiednie instrukcje. Sądzę, że w pewnym momencie do niej dotrze, że prawdziwe działania dla dobra mieszkańców w tym mieście nie mają wsparcia ze strony burmistrza.
Cytować
0 #9 racjonalista 2017-02-09 11:28
Wadowice pod wpływem "czego" i klina zmierzają ku upadkowi egzystencjalnem u, ale też wartości. Przez taniec na rynku przeciwko przemocy wobec kobiet dołączają do takich "niezwykłych" form protestu jak malowanie kredą kwiatków przeciw terroryzmowi. Niech tańczący zrobią filmik i wstawią go na jakiś internetowy portal islamistów. Na pewno ich przerażą!!!
Cytować
-6 #10 racjonalista 2017-02-09 11:30
Czy ta akcja skierowana jest też przciwko Klinowskiemu wyrywającemu telefon i szarpiącemu blogerkę Elżbietę Łaski? Jeśli tak, to ją w pełni popieram!!
Cytować
-1 #11 Edek 2017-02-09 11:48
A bedzie pool dance?
...
Cytować
-8 #12 anielka 2017-02-09 13:08
ha ha ha mówią że jak się babe bije to jej wątroba nie gnije
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.