W poniedziałkowy wieczór 13 września 2010 r. mieszkańcy Wadowic zebrali się w kościele św. Piotra
Drukuj
Czuwanie Fatimskie w parafii św. Piotra

W poniedziałkowy wieczór 13 września 2010 r. mieszkańcy Wadowic zebrali się w kościele św. Piotra Apostoła, aby wspólnie uczestniczyć w Czuwaniu Fatimskim, któremu przewodniczył J. Em. Ks. Kard. Franciszek Macharski.

Parafia w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia, dlatego też obecność Ks. kardynała miała swój szczególny charakter. To właśnie On 30 kwietnia 1985 r. podpisał akt erekcyjny, który z dniem 29 czerwca zapoczątkował istnienie nowej parafii w Wadowicach. Czuwanie Fatimskie było okazją do podziękowań ks. kardynałowi za Jego wielki wkład w powstanie nowej parafii w naszym mieście, a także za ciągłe zaangażowanie i opiekę nad nowym kościołem.

W słowie wstępnym ks. proboszcz Tadeusz Kasperek powitał honorowego gościa i wraz z przedstawicielką parafii wspomniał tych, którzy przyczynili się bezpośrednio do powstania nowego kościoła, a których już nie ma pośród nas. W homilii ks. kardynał przypomniał lata 80-te ubiegłego wieku i początki parafii, której powstaniu patronował. Przez ks. kardynała zostały zacytowane słowa Jana Pawła II, który otaczał wielką czcią Matkę Bożą Fatimską.

To właśnie papież podczas swojej pielgrzymki do Portugalii w 1982r. odwiedził Fatimę i podziękował Matce Boskiej za uratowanie Jego życia z zamachu. Po uroczystej Eucharystii wszyscy zebrani udali się w procesji na „Golgotę”, aby tam uczcić Krzyż Misyjny, który stoi na wzgórzu od początku powstania parafii. Miało to szczególny wymiar, gdyż procesja odbyła się w przeddzień święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Po różańcu ks. kardynał udzielił uroczystego błogosławieństwa zebranym i wszystkim mieszkańcom Wadowic.

(Michał Korbel)
(zdjęcia: Sebastian Kowalczyk)NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

''Rondelko'' burmistrza Kalińskiego odmalowane. Jak się podoba?

Jesienna akcja szczepienia lisów, uważajcie w lasach!

Ekshumacja szczątków niemieckiego żołnierza w Spytkowicach

Suczka znaleziona w Kleczy szuka wlaściciela. Ktoś ją rozpoznaje?

Agata z Przytkowic podbiła serca jury Szansy na Sukces