W poniedziałkowy wieczór 13 września 2010 r. mieszkańcy Wadowic zebrali się w kościele św. Piotra
Czuwanie Fatimskie w parafii św. Piotra

W poniedziałkowy wieczór 13 września 2010 r. mieszkańcy Wadowic zebrali się w kościele św. Piotra Apostoła, aby wspólnie uczestniczyć w Czuwaniu Fatimskim, któremu przewodniczył J. Em. Ks. Kard. Franciszek Macharski.

Parafia w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia, dlatego też obecność Ks. kardynała miała swój szczególny charakter. To właśnie On 30 kwietnia 1985 r. podpisał akt erekcyjny, który z dniem 29 czerwca zapoczątkował istnienie nowej parafii w Wadowicach. Czuwanie Fatimskie było okazją do podziękowań ks. kardynałowi za Jego wielki wkład w powstanie nowej parafii w naszym mieście, a także za ciągłe zaangażowanie i opiekę nad nowym kościołem.

W słowie wstępnym ks. proboszcz Tadeusz Kasperek powitał honorowego gościa i wraz z przedstawicielką parafii wspomniał tych, którzy przyczynili się bezpośrednio do powstania nowego kościoła, a których już nie ma pośród nas. W homilii ks. kardynał przypomniał lata 80-te ubiegłego wieku i początki parafii, której powstaniu patronował. Przez ks. kardynała zostały zacytowane słowa Jana Pawła II, który otaczał wielką czcią Matkę Bożą Fatimską.

To właśnie papież podczas swojej pielgrzymki do Portugalii w 1982r. odwiedził Fatimę i podziękował Matce Boskiej za uratowanie Jego życia z zamachu. Po uroczystej Eucharystii wszyscy zebrani udali się w procesji na „Golgotę”, aby tam uczcić Krzyż Misyjny, który stoi na wzgórzu od początku powstania parafii. Miało to szczególny wymiar, gdyż procesja odbyła się w przeddzień święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Po różańcu ks. kardynał udzielił uroczystego błogosławieństwa zebranym i wszystkim mieszkańcom Wadowic.

(Michał Korbel)
(zdjęcia: Sebastian Kowalczyk)NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Ja 2010-09-16 17:04
Czy te dział nie powinien się nazywać - wiadomości z Parafii? A nie "rozmaitości"? ;)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.