1 kwietnia 2011 roku wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Ma on na celu dostarcze
Rachmistrzowie rozpoczęli prace spisowe

1 kwietnia 2011 roku wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Ma on na celu dostarczenie najbardziej szczegółowych informacji dotyczących liczby mieszkańców, struktury demograficzno-społecznej i zawodowej, a także charakterystyki gospodarstw domowych i rodzin oraz jej zasobach i warunkach mieszkaniowych, z uwzględnieniem podziału ogólnokrajowego, regionalnego i lokalnego.

Nowością przy tym spisie jest możliwość, tzw. „samospisania się” przez internet. W tym celu wystarczy wejść na stronę: http://form.spis.gov.pl i kliknąć ‘Wejście do systemu’, a następnie przejść pomyślnie proces weryfikacji i wypełnić formularz.

Dostępne są 2 formularze spisu powszechnego: formularz badania pełnego oraz formularz badania reprezentacyjnego. Wg. ostatnich informacji Centralnego Biura Spisowego Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011 do wczoraj (07.04) do godziny 12:00 przez Internet spisało się już prawie 1 milion osób!

Widać z tego, jak wielkie jest zapotrzebowania społeczeństwa na możliwość wypełnienia różnego rodzaju formularzy przez Internet. Może następnym krokiem będzie możliwość zagłosowania w wyborach parlamentarnych czy prezydenckich, bez wychodzenia z domu? Taka opcja podwyższyła by na pewno frekwencję.

Mimo kilku wpadek, czy niedociągnięć (jak np. system weryfikacji danych) GUS dołożył wielu starań, aby ich badanie było atrakcyjne. O nowoczesności i chęci bycia "na czasie" świadczy chociażby profil na Facebook (do zobaczenia TUTAJ)

Od dnia dzisiejszego (08.04) swoje prace spisowe rozpoczynają rachmistrzowie. Dokonają oni spisu wszystkich osób, z których 20% losowo wybranych respondentów objętych będzie badaniem reprezentacyjnym (pełnym). Wywiady spisowe będą przeprowadzone do dnia 30 czerwca 2011 r. Tożsamość rachmistrzów, którzy mają obowiązek nosić w widocznym miejscu identyfikator będzie można sprawdzić poprzez kontakt telefoniczny z infolinią: 800-800-800 lub (22) 444-47-77.

Wszystkie osoby, które same spiszą się w internecie nie będą już odwiedzone przez rachmistrza.

(PK)



Zobacz również:
Śmieciowy problem, czyli uważaj, komu sprzedajesz samochód
Sylwestrowe fajerwerki w Wadowicach

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Thor Thor 2011-04-09 00:37
Mnie trafił się tzw. formularz rozszerzony - pytano o kaloryfer (czym grzeję mieszkanie), PESEL całej rodziny (???), i tym podobne. Przerwałem spis - mimo, iż mógłbym wszystkie te szczegółowe dane wypełnić, to jednak jeśli mnie gówno (przepraszam!) obchodzi CZYJKOLWIEK pesel, dlaczego mam po po kolei podawać pesel mojej rodziny? Nie dość, że to czasochłonne (znacie na pamięć pesel matki, ojca, brata, itp?), to jeszcze wręcz bezczelne! Nie jestem antylewakiem, aczkolwiek coś, co kiedyś SB musiała sama sobie zdobywać, państwo chce bym podał sam. A figę!
+4 #2 g. 2011-04-09 09:13
A mnie się całe szczęście trafiło badanie pełne (czyli krótkie) i właściwie nic nie musiałem wpisywać bo wszystko było uzupełnione. Nie rozumiem po co to badanie pełne, skoro wszystkie informacje oni już mają. Jedyne co musiałem podać to czy mieszkam w W-ach nieprzerwanie od urodzenia i czy odczuwam przynależność do innej narodowości niż polska.
Przed spisaniem się sprawdzałem jednak w wersji demonstracyjnej o co będą pytać zarówno w badaniu pełnym jak i reprezentacyjny m. I tu się zgadzam z Thorem, pytania w tej drugiej są "chore".

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.