Na Mszach Świętych w niedzielne przedpołudnie (8:30, 10:00, 11:30) młodzież z Oazy przy parafii św.
Pantomima ewangelizacyjna w kościele św. Piotra Apostoła

Na Mszach Świętych w niedzielne przedpołudnie (8:30, 10:00, 11:30) młodzież z Oazy przy parafii św. Piotra, prowadzona od września przez ks. Pawła Gawrona, przedstawiała pantomimę opowiadającą o nieustannym kuszeniu Szatana.

Młodzież podzielona była na dwie grupy. Jedna z nich to rozmodlona grupka młodych ludzi, zachwycająca się pięknem Pisma Świętego przyniesionym przez Jezusa.

Drugi obóz to przedstawiciele złych mocy. Każda postać z piekła rodem miała na sobie łańcuch symbolizujący grzechy główne. Młoda dziewczyna została zwabiona przez zbuntowanych aniołów i przytłoczona łańcuchami grzechów. Ostatnie sceny pantomimy pokazały zwycięstwo Chrystusa nad Szatanem. Na każdej z Mszy Świętych występ został nagrodzony gromki brawami parafian.

 

(Sebastian Kowalczyk)
(zdjęcie: ks. Piotr Zioło)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.