Wadowiczanin Radek znalazł w szafie stare pocztówki Wadowic i wpadł na pewien pomysł: połączył arc
Drukuj
Wadowice wczoraj i dziś

Wadowiczanin Radek znalazł w szafie stare pocztówki Wadowic i wpadł na pewien pomysł: połączył archiwalne zdjęcia naszego miasta z współczesnymi. Zobaczcie efekt.

Znacie doskonały fotoblog "Dawno Temu w Krakowie" (www.dawnotemuwkrakowie.pl)? Jego autor, Kuba Sochacki, wpadł w październiku 2012 roku na pomysł sfotografowania kilka miejsc w Krakowie w formule kiedyś/teraz, ale tak go to wciągnęło, że nowe zdjęcia robi do dziś. Idea prosta: trzeba stanąć w tym samym miejscu, w którym kiedyś stał inny fotograf i nacisnąć przycisk migawki. Potem zdjęcia są łączone i udostępniane w sieci. Efekt jest doskonały, o czym świadczy popularność strony mierzona w dziesiątkach tysięcy oglądających.

Idąc tym tropem wadowiczanin Radek Studnicki postanowił zrobić coś podobnego, tyle, że ze zdjęciami z Wadowic.

Mama mi dała do wyrzucenia worek pocztówek. Przejrzałem i stwierdziłem, że żal wyrzucać. Pomysł na skrypt mi podrzucił informatyk w pracy. Zdjęcia robiłem prostym Canonem 400D z obiektywem kitowym 18-55 - mówi nam Radek Studnicki

Efekt swojej  pracy (jak sam mówi całość zajęła kilka miesięcy) wrzucił na swojego bloga. Można tam zobaczyć zdjęcia wadowickiego rynku i okolic sprzed kilkudziesięciu lat i porównać, jak wszystko się w stosunku do tego, co możemy zobaczyć współcześnie.

Zobaczcie, jak wyszło TUTAJ

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową przygotowano w regionie sporo tras

Wadowiccy policjanci na 100 lecie swojej formacji oddali krew

Dwa porzucone psiaki potrzebują pomocy

Myśliwi polowali. Tym razem na śmieci

Taki pojazd sprawdzi nasze tory