Wadowiczanin Radek znalazł w szafie stare pocztówki Wadowic i wpadł na pewien pomysł: połączył arc
Wadowice wczoraj i dziś

Wadowiczanin Radek znalazł w szafie stare pocztówki Wadowic i wpadł na pewien pomysł: połączył archiwalne zdjęcia naszego miasta z współczesnymi. Zobaczcie efekt.

Znacie doskonały fotoblog "Dawno Temu w Krakowie" (www.dawnotemuwkrakowie.pl)? Jego autor, Kuba Sochacki, wpadł w październiku 2012 roku na pomysł sfotografowania kilka miejsc w Krakowie w formule kiedyś/teraz, ale tak go to wciągnęło, że nowe zdjęcia robi do dziś. Idea prosta: trzeba stanąć w tym samym miejscu, w którym kiedyś stał inny fotograf i nacisnąć przycisk migawki. Potem zdjęcia są łączone i udostępniane w sieci. Efekt jest doskonały, o czym świadczy popularność strony mierzona w dziesiątkach tysięcy oglądających.

Idąc tym tropem wadowiczanin Radek Studnicki postanowił zrobić coś podobnego, tyle, że ze zdjęciami z Wadowic.

Mama mi dała do wyrzucenia worek pocztówek. Przejrzałem i stwierdziłem, że żal wyrzucać. Pomysł na skrypt mi podrzucił informatyk w pracy. Zdjęcia robiłem prostym Canonem 400D z obiektywem kitowym 18-55 - mówi nam Radek Studnicki

Efekt swojej  pracy (jak sam mówi całość zajęła kilka miesięcy) wrzucił na swojego bloga. Można tam zobaczyć zdjęcia wadowickiego rynku i okolic sprzed kilkudziesięciu lat i porównać, jak wszystko się w stosunku do tego, co możemy zobaczyć współcześnie.

Zobaczcie, jak wyszło TUTAJ

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Uuuuu 2014-07-25 19:42
Efekt genialny!
Cytować
+2 #2 płaski photography 2014-07-25 20:53
Genialne zdjęcia Panie Radku. Lewicę szlag trafi.
Cytować
+21 #3 Piotr13021991 2014-07-25 22:14
ten starszy rynek był dużo ładniejszy niż ten obecny!
przynajmniej trochu więcej zieleni było. Gdyby jeszcze nasz Papież żył i zobaczył współczesny rynek to by się załamał
Cytować
+18 #4 zdegustowany 2014-07-26 10:48
Kiedyś to był super rynek, a nie to co dzisiaj - betonowa pustynia. :( Za niszczenie naszego miasta powinien być kryminał!
Cytować
-17 #5 Spitfire 2014-07-26 11:34
Szkoda,że autor tej zbitki nie wyciął komputerowo całej zieleni ,która przecież istnieje i pięknie komponuje się z całością wystroju nowego rynku . Natomiast zastanawiam się jak wyglądałby ten łan tulipanów na starym rynku po papieskich uroczystościach rocznicowych.
Cytować
+4 #6 Łoniak 2014-07-26 13:04
Spitfire - o to właśnie chodzi, że spędy osobników wierzących w gadające węże, gadające krzaki czy łażenie po wodzie (nie mówiąc o wskrzeszaniu trupów) organizowano w miejscach odpowiednich dla takich ludzi, czyli miejscach zarządzanych przez panów w sukienkach twierdzących zaparcie iż produkt mączny (tzw. opłatek) to czyjeś ciało, zwanych potocznie kościołami. Przestrzeń publiczna wolna była od jakichś uroczystości rocznicowych związanych z panem stojącym na czele instytucji odpowiedzialnej za Inkwizycję oraz niewyobrażalną skalę pedofilii na świecie (o innych sk...ach nie wspominając - jak np. sprzedaż dzieci w Hiszpanii czy poniżanie dzieci w prowadzonych przezeń domach dziecka np. w Irlandii). Rynek był dla ludzi, a nie dla proboszcza. Na rynku się odpoczywało, a nie odprawiało jakieś czary mary.
Radku - gratuluję pomysłu i wykonania!
Cytować
+5 #7 Stanisław Kliś 2014-07-26 13:15
Witajcie.
Miałem odpisać cóś o zieleni,aleś mnię Łoniak uprzedził.
Zieleń to JESZCZE pamiętam po WSZYSTKICH bytnościach Papy w Wadowicach (może ktoś ma zdjęcia? byłby to ciekawy temat też o Wadowicach).
Obecnie się po Ross n-ty pytam:"Czy donice z drzewkami były ujęte w projekcie małej architektury rewaloryzacji rynku Wadowic z funduszy UE? Kto za to zapłacił o kto brał pieniądze za "wprowadzenie" poprawek do projektu (film:Poszukiwany,poszukiwana).
Miłego Weckendu tyż Staszek.
P.S."Pod lasem" se siedze i woda brudna,rybki nie fcą brać.Info dla rypaków.
Cytować
-4 #8 Spitfire 2014-07-28 10:56
Stanisław, jeżeli masz takie samo zdanie o Wadowickim rynku jak łoniak -powyżej-,nie mylić z " inkwizycyjnym łojeniem skóry",a przydałoby się po takim wpisie, to gratuluje,dajci e sobie buzi i siadajcie do pisania miejskich horrorów.
Cytować
+5 #9 Bonzo 2014-07-28 12:53
K.... moim zdaniem nic się nie zmieniło - zasługa Jądrowej :)
Cytować
+1 #10 Stanisław Kliś 2014-07-28 17:47
Witajcie.
@#8 Spitfire:
"Miejskich horrorów" się nie naumiałem pisać i sie nie naumiem.POWOLI uczę się pisać skargi,zażaleni a itp.,gdyż pierwszą OCZYWISTĄ sprawę w sądzie pracy z UM przegrałem (mając wszelkie dokumenty w ręcach).Nie miałem pojęcia o "prawie Wadowickim".
Pomale pomale,langsam langsam.
Satis.
Miłego Wieczoru tyż Staszek.
P.S.To właśnie dotyczy pytania o donice na Rynku w ramach informacji publicznej (nie mylić z domem) na co NIC nie napisałeś.
Cytować
+5 #11 majka 2014-07-28 22:17
@Stanisław
Skontaktuj się Inspekcją Pracy, tam ci dokładnie doradzą jak masz postąpić, aby swoje racje udowodnić, udaj się do Krakowa na Plac Szczepański 5, codziennie przyjmują do 15
Cytować
+5 #12 Spitfire 2014-07-29 11:09
Stanisław ,jak dobrze rozumiem,przesz kadzają ci duże donice z ławkami postawione niedawno "około" muzeum.Przecież to znakomity pomysł,dający nieco wytchnienia turystom ,oczekujących w kolejce do muzeum. A czy to takie ważne kto to sfinansował.Waż ne ,że ktoś zauważył problem i ważne ,że ktoś wymyślił jak problem zdezaktualizowa ć.Wszystko zgodnie z prawem wadowickim .
Cytować
0 #13 Elena 2018-04-10 13:39
Generally I don't learn post on blogs, but I wish to say that this
write-up very pressured me to try and do it!
Your writing style has been amazed me. Thanks, very great post.


Also visit my page ... Power
Max Extra Reviews: http://www.wikifork.org/mw/index.php/How_To_Get_Huge_Muscle_Mass_Fast
Cytować
0 #14 Zachary 2018-04-20 23:32
Perfectly composed subject matter, Really enjoyed looking at.My blog - VitaX Lean: http://www.kirara-navi.com/kirara-search/rank.php?mode=link&id=15&url=http://wikia.ministeriopalmoni.com/index.php/Best_Weight-loss_Supplement_-_Phen375
Cytować
0 #15 Felipa 2018-04-28 13:13
Hello, you used to write great, but the last several posts have been kinda
boring? I miss your great writings. Past several posts are just a little bit
out of track! come on!

my webpage :: Rapid Trim Ultra Review: http://pos.reckon.com.au/UserProfile/tabid/43/UserID/1396804/Default.aspx
Cytować
0 #16 Alycia 2018-05-26 15:28
I am always invstigating online for articles
that can aid me. Thx!

My homepage InvigoRise Male
Enhancement: http://arcanewaters.com/wiki/index.php/Lasting_Longer_Exercises_And_Do_Male_Enhancement_Work_And_Does_Male_Enhancement_Work
Cytować
0 #17 Alannah 2018-06-07 20:56
Sweet site, super design, rattling clean and apply friendly.


My site ... Garcinia Slim
XT: http://studiotylo.co.za.winhost.wa.co.za/UserProfile/tabid/43/userId/1185/Default.aspx
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.