Są niemym świadkiem historii. Często leżą gdzieś zapomniane, od czasu do czasu wyciągnięte przywo
Wadowice na starej fotografii, cześć 13

Są niemym świadkiem historii. Często leżą gdzieś zapomniane, od czasu do czasu wyciągnięte przywołują wspomnienia. Stare fotografie. Dzięki nim możemy m.in. przypomnieć sobie jak wyglądały kiedyś Wadowice. Zapraszamy na kolejną część cyklu "Wadowice na starej fotografii".

Seria artykułów "Wadowice na starej fotografii" cieszy się sporą popularnością naszych czytelników. Ludzie przeglądają swoje archiwa w garażach, strychach, piwnicach czy szafach i pragną je pokazać szerszej publiczności. Bo stare zdjęcia mają swój urok. Dzięki nim możemy zobaczyć rzeczy, których już nie ma, bądź zmieniły się tak, że z trudem potrafimy je rozpoznać. Dzięki nim potrafimy odtworzyć historię oraz zaspokoić ciekawość: jak wyglądało kiedyś miasto w którym mieszkam?

Na naszą skrzynkę mailową ciągle przysyłają Państwo stare, w większości nigdy nie publikowane fotografię starych Wadowic. Będziemy je dalej cyklicznie publikować. Tym razem prezentujemy zdjęcia z naszego archiwum.

W tym odcinku będzie kolejowo i tak naprawdę odwiedzimy leżące niedaleko Wadowic Skawce w 2008 roku. Dokładnie będzie to sobota 6 września. Wtedy to w Suchej Beskidzkiej i Chabówce odbywała się kolejna edycja Parowozjady: cyklicznej imprezy dla miłośników kolei, na której prezentowane są czynne, zabytkowe parowozy. Na fotostopy do Skawiec te piękne maszyny przyjechały z Suchej Beskidzkiej.

Na mających niewiele ponad 5 lat zdjęciach zobaczymy nieistniejący już budynek stacji kolejowej w Skawach a także stojące tutaj i prezentujące się dumnie parowozy z Chabówki (Ty2 953, TKt48-191), Wolsztyna (Ok22-31) czy ze słowackiej Zwoliny (422 0108). Zobaczymy, jak wyglądał most kolejowy i jego okolice: dziś ten teren zmienił się bardzo, a wkrótce zostanie zalany wodami zbiornika Świnna Poręba.

Zapraszamy do oglądania:

Jeśli posiadają Państwo zdjęcia starych Wadowic i pragną Państwo podzielić się nimi, prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz:
Wadowice na starej fotografii, cześć 12
Wadowice na starej fotografii, cześć 11
Wadowice na starej fotografii, cześć 10
Wadowice na starej fotografii, cześć 9
Wadowice na starej fotografii, cześć 8
Wadowice na starej fotografii, cześć 7
Wadowice na starej fotografii, cześć 6
Wadowice na starej fotografii, cześć 5
Wadowice na starej fotografii, część 4
Wadowice na starej fotografii, część 3
Wadowice na starej fotografii, część 2
Wadowice na starej fotografii

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Mk 2014-07-06 15:19
Ładne cacka.
Cytować
+1 #2 TIR 2014-07-06 16:55
Do staroci dołóżcie relikwięniosącą.
To już też prawie zabytek - skansen.
Cytować
-1 #3 Henio 2014-07-06 20:18
Ale fajne zabytki takie są tylko na zdjęciach
Cytować
+2 #4 Zabytki 2014-07-08 11:58
http://www.wyjmijwszyzbrody.pl/sie-kotarbie-porobilo-znalezli-kolejny-jego-zyciorys/
http://www.wyjmijwszyzbrody.pl/jeden-znajacy-prawo-jozef-lasak/
Cytować
+3 #5 Ulala 2014-07-09 14:19
Piękne maszynki.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.