Po 13 latach pracy jako naczelny Radia Andrychów i Nowin Andrychowskich Marek Nycz  odchodzi na emerytu
Marek Nycz z Radia Andrychów i Nowin Andrychowskich przechodzi na emeryturę

Po 13 latach pracy jako naczelny Radia Andrychów i Nowin Andrychowskich Marek Nycz  odchodzi na emeryturę. Pożegnał się ze słuchaczami.

Kończy się pewna epoka. Po 13 latach jako naczelny Radia Andrychów i Nowin Andrychowskich, w piątek (24.04) Marek Nycz, wieloletni redaktor naczelny tych mediów, pożegnał się ze słuchaczami.

Bardzo serdecznie dziękuje za te wszystkie lata. Bardzo miło będę wspominał Andrychów i andrychowian i życzę państwu pozytywnej przyszłości – powiedział Marek Nycz na koniec audycji,  w której rozmawiał  z przyrodnikiem Janem Zielińskim.

Pod jego skrzydłami oba te andrychowskie media unowocześniły infrastrukturę: zbudowano nowe studio z dotacji UE, powiększyły się także grono odbiorców poprzez udostępnianie sygnału w jakości cyfrowej w systemie DAB+ (emisja próbna) a także otwarło się na nowe formy kontaktu z widzami i słuchaczami. Przez te wszystkie lata Nycz przeprowadził setki wywiadów i rozmów.

To osobista decyzja Marka Nycza, zapadła ona już kilka dni temu. Odchodzi on na emeryturę.

Jest osobą najdłużej pełniącą tę funkcję w historii „Nowin” i Radia. I jak to w tym zawodzie bywa, miewał przeciwników, ale też gorących zwolenników, co dało się słyszeć w telefonach do redakcji albo przeczytać w mailach. I choć żegnamy Go w redakcji, to On nie schodzi z publicznej sceny. Jest zaangażowany jako radny w życie samorządu sąsiednich Kęt. Może jeszcze sięgnie po pióro i przeczytamy Jego teksty w „Almanachu Kęckim”, piśmie promującym historię regionu – poinformowały Nowiny Andrychowskie na swoim Fascebooku

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Inpost Kurier 2024-05-24 17:28
I odjechał aby wreszcie móc być niezależnym dziennikarzem, bez nacisku władz miasta, bo przecie wcześniej był na dobrym pasku.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.