W miniony weekend wędrownicy, czyli harcerze powyżej 15 roku życia, wzięli sobie do serca drugi punkt
Wędrownik zawsze jest gotowy nieść pomoc

W miniony weekend wędrownicy, czyli harcerze powyżej 15 roku życia, wzięli sobie do serca drugi punkt Kodeksu Wędrowniczego, biorąc udział w kursie pierwszej pomocy organizowanym przez Szczep Harcerski "Kontynent" z Zatora. Wydarzenie odbyło się we współpracy z Hufcem Ziemi Wadowickiej ZHP oraz Inspektoratem Ratowniczym ZHP Chorągwi Krakowskiej.

W kursie uczestniczyło 12 osób, głównie z Hufca Ziemi Wadowickiej, ale także z innych hufców harcerskich z Małopolski. Kursanci mieli okazję zdobyć nie tylko teoretyczną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ale również praktyczne umiejętności zawarte w Module I kursu Harcerskiej Szkoły Ratowniczej. Pod okiem doświadczonych instruktorów ratowników ZHP, kursanci uczyli się podstaw pierwszej pomocy takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, opieka przedmedyczna poszkodowanym, zakładanie opatrunków oraz wiele innych przydatnych umiejętności.

Ten kurs przyniósł mi nie tylko niezbędną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, które mogą uratować życie. Czuję się teraz pewniej i jestem gotów nieść pomoc w każdej sytuacji – powiedział jeden z kursantów.

Na zakończenie kursu przeprowadzony został krótki, ale treściwy test sprawdzający zdobytą wiedzę kursantów. Zdobyli oni certyfikat ukończenia kursu Moduł I pierwszej pomocy. Przed nimi teraz  wiele możliwości w realizacji na polu ratowniczym w ZHP.

Jesteśmy dumni z zaangażowania i determinacji, jakie wykazali nasi kursanci. Mam nadzieję, że zdobyte umiejętności będą im służyć przez całe życie i pozwolą nieść pomoc w najbardziej potrzebnych momentach. Życzę wszystkim uczestnikom, aby zawsze byli gotowi do działania i nigdy nie wahali się wykorzystać swojej wiedzy w praktyce – podkreślił Komendant Szczepu "Kontynent" pwd. Konrad Cierpicki

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.