Andrychowska Straż Miejska usunęła z jednego z osiedli stojący tutaj kilkanaście miesięcy wtak samo
Kolejny wrak odjechał lawetą z andrychowskiego osiedla

Andrychowska Straż Miejska usunęła z jednego z osiedli stojący tutaj kilkanaście miesięcy wtak samochodu, który zajmował miejsce parkingowe, których tak brakuje w mieście. To spory problem nie tylko Andrychowa.

To problem sporej ilości miast w Polsce, nie tylko naszego regionu i pisaliśmy o nim już wielokrotnie. Nie da się ukryć, że trzech  miastach naszego powiatu - Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Andrychowie,  brakuje miejsc parkingowych, zwłaszcza na osiedlach. Przyjazd późnym popołudniem czy wieczorem do mieszkania skutkuje tym, że często nie mamy gdzie postawić samochodu bądź są z tym spore trudności.

Jak się okazuje, sporo miejsc parkingowych zajmowane jest przez wraki: pojazdy w bardzo złym stanie technicznym, często z oponami bez powietrza i widocznymi uszkodzeniami, bez opłaconego ubezpieczenia OC czy ważnego przeglądu. Problem jest znany mundurowym, ale niewiele mogą oni zrobić: rola policji polega na sprawdzeniu, czy pojazd nie jest kradziony oraz czy nie stwarza zagrożenia dla ruchu drogowego.

Zgodnie z przepisami,  właściciel parkingu, czyli gmina, na własny koszt może odholować pojazdy a potem na drodze sądowej starać się odzyskać koszty ich usunięcia od ich właścicieli. A to też czasem bywa trudne. Gro tych samochodów właściciele celowo porzucają, licząc na bezkarność i pozbycie się niechcianego problemu. Są też pojazdy. które mają opłacone ubezpieczenie OC, wyglądają całkiem nieźle i są w dobrym stanie technicznym, ale od kilku miesięcy stoją (bo mogą i nie jest to niezgodne z prawem), obrastając krzewami czy nawet małymi drzewkami. Ich właściciel np. ze względu na wiek, nie jest już w stanie kierować samochodem. Są też czasem sentymentalną pamiątką po członku rodziny, którego nie ma już wśród nas...

Sukcesywnie jednak w miarę możliwości, takie wraki są usuwane. W środę (17.04) po południu strażnicy Straży Miejskiej w Andrychowie podjęli decyzję o odholowaniu pojazdu Peugeot 406 parkującego na parkingu publicznym przy ulicy Olszyny w Andrychowie. Jego stan  wskazywał, że od kilkunastu miesięcy jest nieużywany zajmując miejsce parkingowe. Pomimo wystosowanego wezwania do właściciela pojazdu usługa jego usunięcia nie została wykonana.

Od ponad dwóch lat pojazd nie posiadał ważnych badań techniczny co uniemożliwiało poruszanie się po drogach publicznych. W ostatnim roku Straż Miejska podjęła 25 interwencji w stosunku do pojazdów porzuconych przy drogach publicznych lub parkingach, które nie były użytkowane przez właścicieli ze względu na zły stan techniczny. W większości przypadków udało się dotrzeć do właścicieli, którzy usunęli pojazdy zwalniając przy tym miejsca parkingowe dla innych użytkowników dróg – informuje Straż Miejska w Andrychowie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Ja 2024-04-18 09:43
Zapraszamy pod skarpę ... do wyboru...
Cytować
+6 #2 Pati 2024-04-18 10:12
Pod Skarpą jak stały to dalej stoją. Zmieniają co jakiś czas miejsce z jednego końca na drugi. Zgłoszone do SM i dalej cisza. Chociaż kilka dni temu policja była i spisywała kilka samochodów. To może znikną
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.