Pond 900 młodych mieszkańców ziemi wadowickiej stawiło się w tym roku przed komisją lekarską, aby
Ponad 900 młodych ludzi stawiło się w powiecie na kwalifikacji wojskowej

Pond 900 młodych mieszkańców ziemi wadowickiej stawiło się w tym roku przed komisją lekarską, aby otrzymać kategorię określającą przydatność do służby wojskowej.

We wtorek (26.03)  zakończyła się w powiecie wadowickim kwalifikacja wojskowa. Pond 900 młodych mieszkańców ziemi wadowickiej stawiło się w tym roku przed komisją lekarską, aby otrzymać kategorię określającą przydatność do służby wojskowej.

W tym roku kwalifikacja dotyczyła mężczyzn z rocznika 2005, mężczyzn urodzonych w latach 2000-2004 bez określonej kategorii zdrowia, osób, które otrzymały w latach 2022-2023 kategorię zdrowia, kobiet urodzonych w latach 1997-2005 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej, które nie stawały jeszcze do kwalifikacji wojskowej, oraz tych które w roku 2023/2024 kończą naukę na kierunkach np. medycznych czy psychologicznych a także ochotników, którzy ukończyli 18 lat.

Wicestarosta Beata Smolec podziękowała członkom komisji za sprawne przeprowadzenie kwalifikacji oraz za jej wzorową organizację. Szczególne słowa wdzięczności od wicestarosty, ale także od szefa WCR Oświęcim ppłk Grzegorza Grzywny skierowane zostały do doktora Kazimierza Nawrockiego, który w tym roku ostatni raz kierował pracami komisji.

Jak podkreśla starostwo, doktor Nawrocki uczestniczył w kwalifikacji wojskowej w powiecie wadowickim przez ponad 50 lat!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.