Dzięki fotopułapce jednego z mieszkańców Jaszczurowej, można podziwiać wilka w swoim naturalnym śr
Wilk goni  zwierzynę. Zdarzenie nagrała fotopułapka

Dzięki fotopułapce jednego z mieszkańców Jaszczurowej, można podziwiać wilka w swoim naturalnym środowisku który tropi inną zwierzynę. Zobaczcie!

Większość osób raczej przesadnie nie marzy o tym, aby spotkać przedstawiciela tego gatunku samotnie w lesie, chociaż wilki żyją stadnie i z reguły unikają człowieka, warto jednak zachować czujność i ostrożność spacerować po leśnych szlakach.

Trzeba też  pamiętać, że wilk jest objęty ochroną ścisłą i obejmuje go ustawowy zakaz m.in. umyślnego zabijania, umyślnego chwytania, okaleczania, płoszenia lub niepokojenia.

Wilka można obejrzeć też w ogrodzie zoologicznym, ale czasem udaje się go "ustrzelić" obiektywem aparatu czy kamery. Paweł Paździora, jeden z kandydatów na fotel wójta gminy Mucharz, pochwalił się w swoich mediach społecznościowych krótkim filmikiem nagranym przez jedną z  fotopułapek, którą zainstalował obok swojego domu w Jaszczurowej. Widać na nim, jak wilk tropi inną zwierzynę. Paweł od jakiegoś czasu podziwia leśne zwierzaki właśnie w ten nieinwazyjny sposób.

Zobaczcie:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-9 #1 Chore 2024-03-24 11:44
Takie mądre ludzie podobno sprowadzili wilki w nasze lasy!
Skutek - zwierzyna wbiega na drogi pod pojazdy, kryje się w osiedlach mieszkaniowych - unika lasów!
A gdy wilk będzie chciał zjeść twojego ukochanego pieska - nie wolno go płoszyć!!!
Cytować
+20 #2 dd 2024-03-24 12:57
Zwierzyna wchodzi do miasta aby uniknąć myśliwych (patrz dziki) lub z powodu braku terenów do życia w związku z rosnącą presją człowieka (wycinanie lasów, zabudowywanie terenów). A pod pojazdy zwierzyna najczęściej dostaje się na skutek braku ostrożności, nie zwracanie uwagi na znaki i nadmiernej prędkości samochodów a nie ze względu na te kilka wilków w okolicy. Zanim się coś powie wypadałoby to sprawdzić a nie pisać, że "mi się tak wydaje". Są badania na ten temat. A pieski w lesie trzyma się na smyczy a nie puszcza luzem.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.