W powiecie wadowickim ruszyła tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisją lekarską stanie w tym ro
Ruszyła kwalifikacja wojskowa. Dotyczy tysiąca osób w powiecie

W powiecie wadowickim ruszyła tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisją lekarską stanie w tym roku około 1000 osób.

Kiedyś były budzące popłoch pobory, teraz przeprowadza się kwalifikację wojskowe, której celem jest sprawdzenie predyspozycji oraz zdrowia psychicznego i fizycznego pod kątem zdolności do służby wojskowej. W środę (7.02) w powiecie wadowickim rozpoczęła się tegoroczna kwalifikacja. Potrwa do 25 marca. Przed komisją lekarską stanie w tym roku około 1000 osób.

Jej celem jest ustalenie aktualnej zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji oraz tych, które zgłosiły się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, a mają ukończony 18. rok życia. Kwalifikacja wojskowa ogłaszana jest przez wojewodę na obszarze województwa w drodze obwieszczenia.

W tym roku kwalifikacja dotyczy mężczyzn z rocznika 2005, mężczyzn urodzonych w latach 2000-2004 bez określonej kategorii zdrowia, osoby, które otrzymały w latach 2022-2023 kategorię zdrowia, kobiety urodzone w latach 1997-2005 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej, które nie stawały jeszcze do kwalifikacji wojskowej, oraz te które w roku 2023/2024 kończą naukę na kierunkach np. medycznych czy psychologicznych, ochotników, którzy ukończyli 18 lat.

Komisja mieści się przy ulicy Spadzistej 10 w Wadowicach. Osoby kwalifikujące się do kwalifikacji muszą zabrać ze sobą dowód osobisty, dokumenty potwierdzające wykształcenie a także posiadaną dokumentację medyczną.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.