W Wadowicach, na osiedlach i terenach zielonych zaczęły pojawiać się nowe karmniki dla ptaków. Będz
W Wadowicach będzie 20 nowych karmników

W Wadowicach, na osiedlach i terenach zielonych zaczęły pojawiać się nowe karmniki dla ptaków. Będzie ich w sumie 20.

W tym tygodniu na wadowickich osiedlach i terenach zielonych pojawiły się eleganckie karmniki dla ptaków. To pomysł pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Jak się dowiadujemy, docelowo będzie zamontowane 20 takich budek. Jak zwracają nam uwagę mieszkańcy, szkoda tylko, że są one umieszczane tak wysoko, bo dzieci, dla których dokarmianie ptaków zimą to prawdziwa frajda, raczej będą mieć problemy ze zrobieniem tego samodzielnie. Magistrat tłumaczy wysokość tym, aby dzikie zwierzęta, głównie koty, nie miały łatwego dostępu do karmników. Tyle tylko, że chyba dla przeciętnego  dachowca nie jest to jakiś problem...

 

Ptaki będą dokarmiane przez pracowników interwencyjnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby robili to także mieszkańcy. Urzędnicy uczulają jednak, że karmniki to nie śmietniki na odpady i resztki jedzenia: umieszczamy w nich jedynie specjalne karmy dla ptaków albo ziarno, np. słonecznik, stanowiący dla ptaków prawdziwy przysmak.

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: nadesłane.)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Franciszek 2024-02-09 11:36
Pewnie będą po 78 000 sztuka.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.