Święty Mikołaj dziękuje za już przekazane ładnych, czystych i niezniszczonych zabawek oraz słodycz
Tajny Mikołaj dziękuje za już przekazane zabawki dla dzieci z uboższych rodzin i zaprasza do kolejnej zbiórki

Święty Mikołaj dziękuje za już przekazane ładnych, czystych i niezniszczonych zabawek oraz słodyczy dla uboższych dzieci z Wadowic i zaprasza do kolejnej zbiórki w Wadowicach.

Ogólnoświatowy kryzys, wojna w Ukrainie, ogólnie niespokojne czasy, drożyzna, inflacja i "Polski ład" powodują, że nie każdy może spędzić okres świąt Bożego Narodzenia tak, jakby chciał. Nie da się ukryć, że wielkim problemem są finanse i to sporej ilości rodzin.

Stąd godne pochwały są takie akcje jak ta. W czwartek (23.11) Święty Mikołaj po raz kolejny zbierał zabawki dla dzieci z uboższych rodzin na parkingu pod Krytą Pływalnią "Delfin" w Wadowicach.  Każdy mógł zostawić zabawki czy dowolne prezenty w dobrym stanie: gry, puzzle, klocki, książki, malowanki, maskotki i inne rzeczy do zabawy i nauki (np. materiały piśmiennicze). Oczywiście i słodycze, bo jakże paczka bez słodkości?!

Odzew był spory, udało się zebrać całkiem sporą liczbę fajnych przedmiotów. Na liście do obdarowania jest 85 dzieciaków, stąd Mikołaj zaprasza do kolejnej zbiórki, która obędzie się w poniedziałek (27.11) w godzinach od 19:00 do 19:30 również na parkingu pod budynkiem Krytej Pływalni Delfin w Wadowicach.

Przypomnijmy, że akcja narodziła się kiedy wybuchła wojna w Ukrainie. Z darów zrobiono 80 paczek, które Mikołaj zawiózł do Krakowa. W Tauron Arenie spotkały się dzieci z Ukrainy na dziennym pobycie: reakcja i uśmiechy najmłodszych - bezcenne. W grudniu padł  pomysł żeby i nasze dzieci pokrzywdzone przez życie obdarować i zrobić ich życie trochę kolorowe. W porozumienie z wadowiczanką  Weronika Las ogłoszono zbiórkę darów do paczek dla ubogich dzieci. I poszło! W poprzednim roku prezentami obdarowano ponad 100 dzieci z Wadowic i okolic.

Zebrane prezenty trafią do najmłodszych w Mikołaja.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.