Święty Mikołaj po raz kolejny będzie zbierał ładne, czyste i niezniszczone zabawki i słodycze dla
Tajny Mikołaj zbiera zabawki dla dzieci z uboższych rodzin. Pomożecie?

Święty Mikołaj po raz kolejny będzie zbierał ładne, czyste i niezniszczone zabawki i słodycze dla uboższych dzieci z Wadowic. Pomóc może każdy.

Ogólnoświatowy kryzys, wojna w Ukrainie, ogólnie niespokojne czasy, drożyzna, inflacja i "Polski ład" powodują, że nie każdy może spędzić okres świąt Bożego Narodzenia tak, jakby chciał. Nie da się ukryć, że wielkim problemem są finanse i to sporej ilości rodzin.

Stąd godne pochwały są takie akcje jak ta: Święty Mikołaj po raz kolejny będzie zbierał zabawki dla dzieci z uboższych rodzin. 23 i 27 listopada w godzinach od 19:00 do 19:30 na parkingu pod Krytą Pływalnią "Delfin" w Wadowicach każdy może zostawić zabawki czy dowolne prezenty w dobrym stanie: gry, puzzle, klocki, książki, malowanki, maskotki i inne rzeczy do zabawy i nauki (np. materiały piśmiennicze). Oczywiście jeszcze słodycze, bo jakże paczka bez słodkości?!

Akcja narodziła się kiedy wybuchła wojna w Ukrainie. Z darów zrobiono 80 paczek, które Mikołaj zawiózł do Krakowa. W Tauron Arenie spotkały się dzieci z Ukrainy na dziennym pobycie: reakcja i uśmiechy najmłodszych - bezcenne. W grudniu padł  pomysł żeby i nasze dzieci pokrzywdzone przez życie obdarować i zrobić ich życie trochę kolorowe. W porozumienie z wadowiczanką  Weronika Las ogłoszono zbiórkę darów do paczek dla ubogich dzieci. I poszło! W poprzednim roku prezentami obdarowano ponad 100 dzieci z Wadowic i okolic.

Liczymy na państwa dobroć.  Dajmy od siebie troszkę podarunków, aby te dzieci tez miały powód do uśmiechu – mówią nam organizatorzy akcji

Zebrane prezenty trafią do najmłodszych w Mikołaja.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 NB Rafał Szczepański 2023-11-04 10:25
Akcja godna pochwały. Dzisiaj jest Święto Hadesa(Plutona) i Persefony(Proze riny), zawiera wewnątrz postu link do ustroju przyszłego Kościoła:https: //truegods.blog spot.com/2023/1 1/swieto-hadesa -i-persefony-20 23.html
Cytować
+6 #2 mysliwy 2023-11-04 13:51
kto i gdzie to bedzie rozdawał jednak darczyncom to sie nalezy
Cytować
+2 #3 Ostrożny 2023-11-09 09:28
Jak mogę dać jak niewiem komu i co ktoś z tym robi.
Cytować
+3 #4 Adam 2023-11-13 15:25
Osobiście rozwoze wszystkie paczki . Pomagają również opiekunki z MOPSU . Jak ktoś chętny do pomocy zapraszam . Z szacunkiem . Mikołaj Tajny
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.