Uwaga! W pobliżu osiedla Huta w Ponikwi grasuje niedźwiedź. Miśka nagrała fotopułapka.
Fotopułapka nagrała w Ponikwi niedźwiedzia. Uważajcie na spacerach po lesie!

Uwaga! W pobliżu osiedla Huta w Ponikwi grasuje niedźwiedź. Miśka nagrała fotopułapka.

Taka ciekawostka. Jak poinformował  prezes Zarządu Koła Łowieckiego „Knieja” Zygmunt Łabudziński, w nocy z poniedziałku  (30.11) na wtorek (31.11) fotopułapka zamontowana w pobliżu osiedla Huta w Ponikwi zarejestrowała niedźwiedzia.

Misiek "przypozował" do fotografii około godziny 1:23. Jak podkreśla Zygmunt Łabudziński, nie wykluczone, że zwierzak przebywa tym rejonie od kilku dni, bo nocne życie w pobliżu fotopułapki zamarło i próżno tutaj obserwować jelenie, sarny czy dziki, które najwyraźniej czują respekt wobec największego w Polsce drapieżnika.

Mieszkańcy raczej nie mają powodów do obaw, bo niedźwiedź zwietrzywszy człowieka z reguły ucieka. Jednak jeśli uda nam się go jednak zaskoczyć podczas spaceru po lesie, to według rad Tarzańskiego Parku Narodowego pod żadnym pozorem nie wolno iść w jego stronę. Trzeba powoli wycofać się na bezpieczną odległość.  Może się jednak zdarzyć, że zacznie szarżować w naszą stronę: nie należy wówczas ulegać panice, gdyż może to wywołać agresję zwierzęcia. W Ameryce Północnej, gdzie ataki niedźwiedzi na turystów są dość częste, poradniki zalecają, aby położyć się na brzuchu, osłonić głowę rękami i udawać  martwego. Nie należy ściągać plecaka, bo gdy niedźwiedź machnie nam łapą na plecach, plecak pomoże nam osłonić skórę.

Niedźwiadek sfotografowany w Ponikwi, raczej długo tutaj nie zabawi, bo o tej porze roku niedźwiedzie "futrują się" aby przetrwać zimowe miesiące i przymierzają na zimowy odpoczynek a w okolicach Ponikwi trudno o spokojną gawrę.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 little k 2023-11-02 18:52
czyli zimy nie będzie, El Nino szaleje
Cytować
0 #2 mika 2023-11-02 21:55
w jakim kierunku moze sie przemieszczac,b o wybieram sie na grzyby w rejon klecza-lesniczo wka i lekawicy.prosze o informacje,dzie ki
Cytować
+10 #3 maciek misio 2023-11-03 12:18
Cytuję mika:
w jakim kierunku moze sie przemieszczac,bo wybieram sie na grzyby w rejon klecza-lesniczowka i lekawicy.prosze o informacje,dzieki


Obawiam się że może przebywać w tych rejonach. Niech Pani lepiej tam na grzyby nie idzie!!! Ostatnio go spotkałem i powiedział mi że też na grzyby chce się wybrać ale go wku**iają grzybiorze
Cytować
+7 #4 mika 2023-11-03 18:54
do macka-misio dzieki za informacje,dzie ki tez ze misia spodkales i ci to powiedzial.jest to wazna informacja od misia ,tory nie lubi grzybiarzy.ja bym nie chciala spodkania z misiem.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.