Na dość ciemnym po zmroku i w nocy cmentarzu komunalnym w Wadowicach zrobiło się jaśniej przed Wszys
Przed Wszystkimi Świętymi jaśniej na cmentarzu komunalnym

Na dość ciemnym po zmroku i w nocy cmentarzu komunalnym w Wadowicach zrobiło się jaśniej przed Wszystkimi Świętymi. Ale nie od zniczy, ale od 12 lamp led, które zamontowało miasto.

Na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach, mimo lamp, po zmroku i w nocy nie było nigdy zbyt jasno. Nekropolia wyposażona jest w latarnie, ale te nie dawały zbyt dużo światła. Mieszkańcy od dawna narzekali na panujące tutaj ciemności i niezbyt komfortowe warunki dla tych, którzy chcą odwiedzić swoich bliskich. Teraz się to zmieniło.

Gmina Wadowice tuż przed Wszystkimi Świętymi wymieniła lampy na mocniejsze. Ledowe oświetlenie daje teraz dużo więcej światła i o wiele łatwiej i bezpieczniej będzie można dotrzeć na groby swoich bliskich. Ale to nie wszystko.

Już na wiosnę ruszy remont domu przedpogrzebowego, m.in. malowanie kaplicy. W przyszłym roku planujemy także dalszą rozbudowę cmentarza wraz z nowym kolumbarium i nowym, drugim punktem poboru wody, co też bardzo się przyda. Kolumbarium powstanie po prawej stronie odnowionego w tym roku Wadowickiego Cmentarza Narodów" – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Anżej 2023-10-31 16:59
Niesamowite. Normalnie szok, lampy w XXI wieku.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.