Straż Ochrony Kolei przestrzega przed chodzeniem po torach. Narażamy się nie tylko na mandat, ale tak
Nie chodzimy po torach. Mandat od sokistów to nie jest najgorsze, co może nas spotkać...

Straż Ochrony Kolei przestrzega przed chodzeniem po torach. Narażamy się nie tylko na mandat, ale także na bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia.

Kolizje i wypadki z pociągami przez kierowców lekceważących znaki i bezpieczeństwo to spory problem. Ale również i piesi często nie zachowują zdrowego rozsądku i przechodzą przez kolejowe szlaki w miejscach do tego nie przeznaczonych, czy wręcz spacerują po torach jak po chodniku. W Wadowicach nagminnie piesi maszerują od ulicy Wałowej torami przez most kolejowy na Skawie skracając sobie drogę do miasta.

Straż Ochrony Kolei przestrzega mieszkańców przez takim zachowaniem. Narażamy się nie tylko na słony mandat ale też na zagrożenie zdrowia i życia. Potrącenie przez pociąg to jedno, do tego dochodzi możliwość porażenia prądem: nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale tory są jednym z elementów sieci trakcyjnej dostarczającej prąd o napięciu  3 tysięcy volt do zasilania pociągów. Awarie, przebicia związane np. z deszczem mogą spowodować, że urządzenia zabezpieczające nie zadziałają prawidłowo i właśnie takie napięcie pojawi się na szynach.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem jest także wspinanie się na konstrukcje sieci trakcyjnej. Porażenia prądem kończą się najczęściej trwałym kalectwem ale najczęściej niestety śmiercią.

Warto więc zachować zdrowy rozsądek.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.