Przed najczęściej używanymi przejściami dla pieszych w Andrychowie pojawiły się napisy SMART STOP,
Smart stop. Takie napisy przed pasami w Andrychowie

Przed najczęściej używanymi przejściami dla pieszych w Andrychowie pojawiły się napisy SMART STOP, które mają zadziałać na mieszkańców wpatrzonych w ekrany swoich smartfonów. Pomoże?

1 czerwca 2021 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy Ustawy Prawa o ruchu drogowym. Piesi mają więcej praw: zyskali pierwszeństwo w chwili wchodzenia na zebrę, jednak przechodząc przez ulicę nie mogą korzystać z telefonów komórkowych. Ustawodawca zabronił też wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd w tym również na przejściu dla pieszych.  Wpatrzone w smartfona osoby okazują się sporym problemem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stąd różne akcje mające zwrócić uwagę na ten problem.

W sierpniu przed zebrami w pobliżu wadowickich szkół pojawiły się napisy ODŁÓŻ TELEFON I ŻYJ! Teraz przed pasami na najczęściej używanych przejściach w Andrychowie pojawiły się z kolei ikony z przekreślonym telefonem i napisem SMART STOP.

Jak informują Nowiny Andrychowskie, malowidła miały powstać podczas Inauguracji Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej, jednak z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe akcja została przełożona i pojawiły się teraz.  Akcja ma być kontynuowana: Smart Stop pojawić się mają też na innych andrychowskich przejściach.

Pomoże? Mandat za patrzenie w ekran telefonu przy pokonywaniu pasów to nawet 300 złotych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Patryk 2023-10-25 15:56
Andrychów to stan umysłu, nie pomoże nawet diabeł ze święcona wodą
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.