Ruszyła czwarta edycja akcji "Andrychów dla Schronisk", która organizowana jest przez KS Beskid oraz a
Ruszyła czwarta edycja akcji "Andrychów dla Schronisk". Pomóc zwierzakom może każdy!

Ruszyła czwarta edycja akcji "Andrychów dla Schronisk", która organizowana jest przez KS Beskid oraz andrychowską fundację Zoodoptuj.pl. Polega ona na zbiórce karmy dla psów i kotów oraz innych akcesoriów, które potem zostaną  rozdysponowane do najbardziej potrzebujących schronisk.

W niedzielę (1.10) wystartowała czwarta edycja akcji "Andrychów dla Schronisk", która organizowana jest przez KS Beskid oraz andrychowską fundację Zoodoptuj.pl. Podobnie jak w latach poprzednich, do wybranych punktów w mieście można przynosić karmę dla psów i kotów, koce i inne akcesoria dla czworonożnych pupilów. Zostaną one później rozdysponowane do najbardziej potrzebujących schronisk.

Szeroko pojęty kryzys gospodarczy, wzrost cen za rachunki i pożywienie dla zwierząt oraz nierosnąca ilość darczyńców i wolontariuszy sprawia, że nadchodząca zima może być naprawdę bardzo ciężkim okresem dla wielu schronisk w naszym kraju.

W związku z powyższym zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu, aby podczas najbliższych zakupów kupili kilka kilogramów karmy dla psów lub kotów (może być sucha lub mokra). Zachęcamy także do przejrzenia swoich szaf - być może znajdziecie tam niepotrzebne koce bądź legowiska (koniecznie czyste!), czy akcesoria dla czworonogów (smycze, obroże, miski, zabawki itd.). Każda ilość się liczy! – informują organizatorzy.

Zebrane rzeczy przez cały październik można pozostawiać w kilku miejscach w mieście, m.in.:

Basen Kryty w Andrychowie
ul. Włókniarzy 11, Andrychów

Sklep Zoologiczny AQUA ZOO
ul. Włókniarzy 31, Andrychów
uwaga: tutaj możesz kupić i od razu zostawić karmę!

Sklep Zoologiczny PUPIL
plac Mickiewicza 1, Andrychów
uwaga: tutaj możesz kupić i od razu zostawić karmę!
 
Studio Detailingu MG CUSTOMS
ul. Batorego 34C, Andrychów

Zbiórki prowadzone są także w niektórych placówkach oświatowych w regionie. Te, które jeszcze nie dołączyły, zachęcamy do przyłączenia się! Podobnie jak w zeszłym roku, swój udział w akcji potwierdziły także lokalne firmy (np. HotPay), czy grupa Ultras Beskid Andrychów.


Więcej informacji o akcji można znaleźć pod adresem: https://zoodoptuj.pl/andrychow-dla-schronisk/
 
Osoby, którym wygodniej jest zasilić zbiórkę, aniżeli dostarczać karmę, mogą wpłacić pod tym adresem: https://zoodoptuj.pl/zbiorka/andrychow-dla-schronisk-edycja-iv/


Zbiórka kończy się 31 października.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.