Kuchni Brata Alberta w Andrychowie stuknęło 25-lecie działalności. Z tej okazji odbyła się uroczyst
25 lat Kuchni Brata Alberta w Andrychowie

Kuchni Brata Alberta w Andrychowie stuknęło 25-lecie działalności. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza święta a także skromna ale radosna uroczystość.

We wtorek (26.09) odbyły się uroczystości z okazji 25-lecia powstania Kuchni Świętego Alberta w Andrychowie. Rozpoczęły się one uroczystą mszą świętą w kościele św. Macieja. Podczas mszy przypomniano historię placówki.

Część druga uroczystości odbyła się na  przykościelnym parkingu. Listy gratulacyjny od burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka odczytała dyrektor jego gabinetu Agnieszka Gierszewska. Podobne pismo od władz powiatu przekazała wicestarosta Beata Smolec, która jeszcze jako pracownik andrychowskiego OPS też brała udział we współtworzeniu kuchni. Nie zabrakło gratulacji, kwiatów czy drobnych upominków od różnych instytucji.

Było też coś dla ducha - Grupy Sami Dzielni & Przyjaciele z gminy Wieprz zaprezentowała opowieść teatralną "Kocham cię" a także dla ciała - przygotowano posiłek i napoje.

Ciekawość budziła wystawa dzieł podopiecznych Gminnego Środowiskowego Domu Samopomocy z siedzibą w Wieprzu, do którego dojeżdża też kilka osób z gminy andrychowskiej.

Kuchnia Świętego Brata Alberta w Andrychowie działa od 12 września 1998 roku przy ulicy 1 Maja 11. Prowadzona jest przez Prowincję Krakowską Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługującym Ubogim z siedzibą w Rząsce. Realizuje zadanie własne gminy o charakterze obowiązkowym zapewniając gorący posiłek osobom potrzebującym, w tym osobom bezdomnym, które własnym staraniem nie mogą go sobie zapewnić.

Działalność kuchni jest integralną częścią realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych (wpisana w plan Gminnej Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Andrychów).W ramach współpracy z samorządem terytorialnym oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej przeciwdziała wykluczeniu społecznemu.

Z kuchni mogą korzystać osoby z terenu gminy Andrychów: bezdomne, bezrobotne, po opuszczeniu zakładów karnych oraz rodziny wielodzietne, matki samotnie wychowujące dzieci i osoby starsze. Andrychowska Kuchnia Brata Alberta dziennie wydaje 150 posiłków.

Posiłki wydawane są codziennie: od poniedziałku do soboty w godzinach od 12:00 do 14:00.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.