Wadowicki pomysł z napisami "Odłóż telefon i żyj!" przed przejściami dla pieszych odbił się szero
Pomysł z wadowickich przejść zainteresował ogólnopolskie media

Wadowicki pomysł z napisami "Odłóż telefon i żyj!" przed przejściami dla pieszych odbił się szerokim echem w regionie. Do miasta zjeżdżają ogólnopolskie media zainteresowane akcją: Radio Kraków i Trójka.

Jak już informowaliśmy, w ostatni dzień sierpnia przed przejściami dla pieszych przy wadowickich szkołach podstawowych na ulicy Sienkiewicza, Wojtyłów, Słowackiego i Alei Matki Bożej Fatimskiej pojawiły się napisy "Odłóż telefon i żyj". To pomysł przed nowym rokiem szkolnym burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, którego z kolei zainspirował w tej kwestii wadowiczanin, strażak i społecznik Filip Kosarski.

Radny powiatowy, szef lokalnych struktur Koalicji Obywatelskiej w powiecie i kandydat do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych Sebastian Mlak wystosował ostatni też apel, żeby akcję rozwinąć i wystąpił do wszystkich włodarzy gmin w powiecie wadowickim z prośbą o namalowanie napisów "Odłóż telefon i żyj!" przed przejściami dla pieszych przede wszystkim w okolicach szkół.

Zobacz: Odłóż telefon i żyj! Takie napisy pojawiają się przed wadowickimi przejściami dla pieszych
Zobacz: Radny i kandydat na posła chce, aby takie napisy pojawiły się przy wszystkich szkołach w powiecie

O akcji zrobiło się głośno: do miasta zjeżdżają media zainteresowane pomysłem.

O naszej akcji #OdłóżTelefoniŻyj, czyli napisach na przejściach dla pieszych, usłyszała cała Polska. Wczoraj o 16:20 prosto z Wadowic nadawało Radio Kraków, a dziś o 7:20 ogólnokrajowe Polskie Radio Trójka. Mam nadzieję, że inne gminy w Polsce skopiują nasz pomysł, który podrzucił nam strażak OSP Wadowice Filip Kosarski, zainwestują w takie napisy i niewielkim kosztem zwrócą uwagę na ważny problem – cieszy się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Większość z mieszkańców uważa, że napisy przed przejściami to świetny pomysł.


 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+11 #1 Jendrek 2023-09-12 13:54
W Zakopanem napisy namalowane są już od dawna i wielkie mi halo.
+8 #2 Xd 2023-09-12 15:58
Po co te napisy? W przedszkolu uczą jak należy zachować się na przejściu. Czy Sebastian Mlak nie opanował tej wiedzy? Myślę że pieniadze na te bzdety mozna lepiej spożytkować.
+1 #3 Ciekawy swiat 2023-09-12 16:03
Może to pomoże, bo głównie chodzi o 5g w telefonie ale nie tylko, klubinteligencj ipolskiej. pl
0 #4 Tomasz 2023-09-12 16:32
Pomysł fajny, ale wykonanie takie sobie. Szablon. Szkoda, że nie jest ten napis ładny, rzucający się w oczy z daleka. Choćby farba fluorescencyjna .
+9 #5 Prawo o ruchu drogow 2023-09-12 21:55
Sąd: pieszy na wysepce na przejściu nie ma pierwszeństwa przed pojazdami !!!

Pieszy, który przechodzi przez przejście i znajduje się na wyspie oddzielającej pasy ruchu, nie ma pierwszeństwa przed pojazdami - wynika z decyzji Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim.

Kto ma pierwszeństwo na przejściu z wysepką?
Oznacza to, że kierowca, widząc pieszego przechodzącego przez jezdnię na przeciwnym pasie ruchu, który dopiero dochodzi do wysepki, nie musi zatrzymywać się i ustępować mu pierwszeństwa. Natomiast jeśli pieszy znajduje się już na wysepce, to wówczas pojazd trzeba zatrzymać.

https://www.youtube.com/watch?v=EQXfvx5pAGk
Zmiana przepisów dot. pierwszeństwa dla pieszych na pasach .
https://ceo.com.pl/zmiana-przepisow-dot-pierwszenstwa-dla-pieszych-na-pasach-i-jej-niezamierzone-efekty-49085
0 #6 Alvaro 2023-09-12 22:06
Te stacje radiowe też są pisiorskie także nic ambitnego z ich strony nie ma...

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.