Jak poinformowali druhowie ochotnicy z OSP Spytkowice, do gniazda na szczycie remizy powrócił słynny b
Bocian powrócił do spytkowickiej remizy. Bedą awantury pod urzędem?

Jak poinformowali druhowie ochotnicy z OSP Spytkowice, do gniazda na szczycie remizy powrócił słynny bocian Wojtek. Będą znowu ptasie awantury pod Urzędem Gminy?

Poczciwe bociany to jedne z bardziej lubianych przez ludzi ptaków. Pod koniec marca i kwietnia powracają one z ciepłych krajów po trwającej około 50 dni wędrówce i zimowaniu w środkowej i północnej części Afryki i ich widok o tej porze roku na polach, łąkach czy przydrożnych gniazdach jest niczym niezwykłym w powiecie wadowickim i budzi szczerą sympatię wśród mieszkańców.

Jak poinformowali druhowie ochotnicy z OSP Spytkowice, we wtorek (21.03) w pierwszy dzień wiosny do ich miejscowości powrócił słynny bociek Wojtek. Dumnego ptaka udało się sfotografować w gnieździe na szczycie ich remizy.

Jeśli to faktycznie ten sam osobnik, to niekoniecznie wszyscy ucieszą się z jego powrotu. Jak informował swego czasu wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian, ptak dał się we znaki urzędnikom. Swego czasu próbował się włamać do budynku Urzędu Gminy, gdzie rozrabiaka dziwnie się zachowywał kłapiąc dziobem i drzwi. Rozbił też doniczkę z rośliną.

Skakał też po zaparkowanych samochodach urzędników. Kiedy zobaczył, że go nagrywają telefon, oddalił się z miejsca zdarzenia.

Zobacz: Bocian próbował się włamać do urzędu? Jest wideo

Czy w tym sezonie będzie spokojniejszy i mniej awanturujący się? Zobaczymy...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Krzysztof 2023-03-22 16:20
Nie lubi pis-u
+5 #2 Sroka 2023-03-22 17:56
A kto ich lubi .niszczą wszystko. Stadniny. Ryby w Odrze. Lasy wycinaja na potęgę .

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.