Podsumowano trzecią edycję akcji "Andrychów dla Schronisk", która organizowana jest przez KS Beskid o
Trzecia edycja zbiórki karmy w Andrychowie dla potrzebujących zwierzaków udana

Podsumowano trzecią edycję akcji "Andrychów dla Schronisk", która organizowana jest przez KS Beskid oraz andrychowską fundację Zoodoptuj.pl, której celem są potrzebujące zwierzaki. Zebrano w sumie 1265 kilogramów karmy, mnóstwo koców, zabawek, legowisk, smyczy i innych akcesoriów.

Organizatorzy podsumowali trzecia edycję akcji "Andrychów dla Schronisk".  Do wybranych punktów w mieście można było przynosić karmę dla psów i kotów, koce i inne akcesoria dla czworonożnych zwierzaków. Jak cieszą się,  dystrybucja rzeczy dla potrzebujących zajęła im tym razem nieco więcej czasu.

Przede wszystkim dlatego, że bardzo zależało nam na tym, by dobrze wybrać placówki, które wesprzemy.Co więcej, ilość karmy, jaką zebraliśmy w 2022 roku, była nieco niższa, niż w poprzednich latach, dlatego podjęliśmy się poważnej selekcji. Wszystko po to, by przysmaki trafiły do – realnie – najbardziej potrzebujących bezdomniaków. Taki research, co prawda, zajął nam sporo czasu, jednak możemy z pełną świadomością i odpowiedzialnością powiedzieć, że… karma trafiła w łapki tych, którzy najbardziej jej potrzebowali – informują nas organizatorzy

Pyszności i rzeczy trafiły do pięciu miejsc: Amstaffy Niczyje, Fundacja „Psie Nadzieje”, 4 Łapy Żychlin, Fundacja Przybij Piątkę z Kotem z Nidku oraz Wadowickie Kojce.

Warto też zaznaczyć, że obok karmy zebranej przez mieszkańców miasta i okolic, zgromadzono  także sporo środków w efekcie zbiórki pieniężnej i to w kwocie większej niż zakładano bo aż 2 tysiące złotych.

Co ciekawe – nie do każdego miejsca wysyłaliśmy karmę. Podjęliśmy się także jednej wizyty! W ostatni piątek stycznia osobiście pojawiliśmy się u kociaków i ich opiekunów w Nidku – w Fundacji Przybij Piątkę z Kotem! Tutaj dostarczyliśmy – razem z naszymi wspaniałymi młodymi wolontariuszami – dwa samochody karmy! W ostatnim tygodniu stycznia zwieńczyliśmy akcję zbiórki i dostarczyliśmy paletę karmy do Kojców w Wadowicach. Wadowickie psiaki już cieszą się szeregiem pyszności i drobiazgów, które – chociaż na moment – wywołają merdy u tych maluchów! – dodają organizatorzy.

Na szczególne podziękowania zasługują lokalne firmy, które postanowiły włączyć się do akcji zasilając ją bardzo dużą ilością karmy:

- HotPay (paleta za ponad 1300 PLN, a w niej takie produkty, jak TropiDog adult, TropiDog junior, TropiDog pies),
- KupujeKarme.pl.

Organizatorzy dziękują ą placówkom, które udostępniły  miejsca do zbiórki:

- Basen Kryty Andrychów,
- Sklep zoologiczny Aqua-Zoo,
- Sklep zoologiczny PUPIL.

Oraz szkołom, które zaangażowały się w zbiórkę:

- Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 1 im. Jana Pawła II w Wieprzu,
- Zespołowi Szkolno nr 2 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wieprzu,
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie,
- Przedszkolu Publicznemu W Zagórniku,
- Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Andrychowie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Ymmmm 2023-02-08 12:23
Brawo Andrychow !
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.