Gaszenie pożaru i działania ratownicze to nie jest prosta sprawa i muszą to robić przeszkoleni fachow
Strażacy skarżą się na gapiów. Zapowiadają odpowiednie działania

Gaszenie pożaru i działania ratownicze to nie jest prosta sprawa i muszą to robić przeszkoleni fachowcy, którzy wiedzą co i jak robią. Tymczasem druhowie z pobliskich Bulowic skarżą się na przemądrzałych gapiów utrudniających im pracę. Zapowiadają odpowiednie działania.

Jak już informowaliśmy, W środę (16.11) przed godziną 13:00 służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze  budynku przy ulicy Stara Droga w Bulowicach (powiat oświęcimski). Na miejsce zadysponowano kilkanaście zastępów strażaków zawodowych jak i druhów ochotników, również z powiatu wadowickiego: JRG Oświęcim, JRG Andrychów, OSP Kęty, OSP Bulowice. Wezwano także Pogotowie Gazowe i Pogotowie energetyczne, aby odłączyło dostęp mediów do płonącego budynku.

Tymczasem druhowie biorący udział w akcji narzekają, że gapie utrudniają im pracę i "mędrkują" jak mają prowadzić działania ratownicze.

Niestety kolejny raz spotykamy się z osobami które utrudniają nam prowadzenie działań a co więcej oczerniają i negują decyzje strażaków na miejscu. Jeśli takie sytuacje będą się powtarzać będziemy musieli podjąć odpowiednie działania – poinformowali na swoim Facebooku druhowie z OSP Bulowice

Utrudnianie pracy strażakom to w naszym powiecie duży problem. Nie raz skarżyli się oni m.in. na zastawianie wjazdów i wyjazdów z remizy, co może narazić kogoś na utratę życia i zdrowia. Nie raz też, również np. w komentarzach na naszym portalu, mieszkańcy dosadnie komentują między innymi ilość używanych do akcji wozów czy same akcje ratownicze. Warto więc zwrócić uwagę, że gaszenie pożaru, zabezpieczenie zdarzeń drogowych  i inne działania ratownicze to nie jest prosta sprawa i muszą to robić przeszkoleni fachowcy, którzy wiedzą co i jak robią. Mądraliński stojący w tłumie czy kryjący się za klawiaturą komputera czy ekranem smartfona czy tabletu nie ma specjalnie do tego kompetencji.

Za utrudnianie pracy służbom grożą m.in. mandaty karne czy wyrok sądu.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 iks 2022-11-17 12:24
Przecież u nas są sami samozwańczy eksperci czy to od geopolityki, sportu, pożarnictwa, ekonomii, ogólnie wszystkiego.
Cytować
+2 #2 Fanatyk 2022-11-17 12:37
O jejjuuuuuu..... wszystko przeszkadza. A dziki na osiedlu nocą??
Cytować
+6 #3 Yanek 2022-11-17 19:46
Jaja se robicie? Pierw od zastawiania wjazdow co jeszcze jest zrozumiałe do pisania komentarzy ze malo wozow wyjeżdża, artykul i zarzuty bez ładu i składu, kto wymyślił ten sposób straszenia?

A druga sprawa i ta bolesna, jestescie "aż" strazakami i nie chce ujmowac ale mimo wszystko w większości to ochotnicy robiący często glupie rzeczy, nie majacy odpowiedniego przeszkolenia i to ze ktos was upomina a nie ma munduru to nie znaczy ze racja jest po waszej stronie
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.