Zakończył się długo oczekiwany remont placu zabaw  przy Alei Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskie
Dzieci doczekały się nowego placu zabaw  w Kalwarii

Zakończył się długo oczekiwany remont placu zabaw  przy Alei Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Teraz to miejsce jest bezpieczniejsze, podłoże zostało wypełnione specjalną matą, są też nowe zabawki.

Zakres prac  obejmował wymianę nawierzchni na nawierzchnię poliuretanową, została  uzupełniona zieleń, zachowano obecny drzewostan, wymieniono również ogrodzenie. Dokonano też konserwacji, demontażu i wymany zabawek. Dzieci najbardziej ucieszą się z nowych atrakcji: bujak Dino, huśtawka Ważka, bujak Króliczki, czy też nowej huśtawki, karuzeli i piaskownicy. Konserwację przeszło linarium, zamek, huśtawka i karuzela.  Cały teren placu zabaw wraz sąsiednim parkingiem jest monitorowany.

W trakcie prowadzonych prac wynikły roboty zamienne i dodatkowe, a dokończenie prac było możliwe, dzięki przeznaczeniu przez Zarząd Osiedla nr 1 kwoty 16 tysięcy złotych. Został  też zawarty aneks do umowy w zakresie robót dodatkowych i przedłużenia terminu realizacji zadania do 30 października 2022 roku.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł  606 tysięcy złotych, a 225 tysięcy złotych pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych - gminy górskie. Trzeba też pamiętać, że aby zrealizować wspomnianą inwestycję kalwaryjski magistrat był zmuszony przeprowadzić cztery przetargi.

W środę (8.11) dokonano odbioru prac, w którym uczestniczyli burmistrz Augustyn Ormanty, radny Łukasz Dragan, przewodniczący Zarządu Osiedli nr 1 Tadeusz Stela, wykonawca, inspektor nadzoru inwestorskiego i pracownicy Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Smutny 2022-11-10 10:14
Obok powinien być wyświetlacz z info o smogu
Cytować
+1 #2 Precz Z ciulem 2022-11-10 10:17
A W wadowicach(ciul owicach) kalinski ciul usunał zniszczył wszystkie place zabaw
I kij w oko głupim babą które oddały głos na ciula bo mało placy zabaw było w miescie to teraz nie macie głupie sraki żadnego hahaha
Cytować
+1 #3 Anna 2022-11-10 21:19
Ładnie, ale nie ma to jak zabawki dla dzieci w otoczeniu drzew, jak w parku Mateusza w Wadowicach.
Cytować
-1 #4 Tola 2022-11-11 19:08
a jaka jest ocena tworzywa i kto opiniował
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.