Przed wakacjami gmina Wadowice oddała do użytku nowe boisko na stadionie MKS Skawa Wadowice, oczko w g
Śmierdzący problem na stadionie Skawy

Przed wakacjami gmina Wadowice oddała do użytku nowe boisko na stadionie MKS Skawa Wadowice, oczko w głowie burmistrza Bartosza Kalińskiego. Tyle, że jak skarżą się nam rodzice, jest tutaj pewien śmierdzący problem...

W czerwcu tego roku gmina Wadowice zorganizowała huczne otwarcie oczka w głowie burmistrza Bartosza Kalińskiego, nowego boiska na stadionie MKS Skawa Wadowice. Były turnieje dzieci z udziałem wszystkich klubów z gminy Wadowice (w tym memoriał Sławomira Świstka), stref gastronomiczna, strefa kibica i mecz na dużym ekranie "Holandia - Polska".  Wydarzeniem dnia był też mecz Oldboje gminy Wadowice kontra Oldboje Wisła Kraków. Słowem działo się.

Koszt wybudowania obiektu to 4 miliony 388 tysięcy złotych. Większość kwoty miasto pozyskało z dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. jak zachwala włodarz, to najnowocześniejsze i jedno z największych boisk w Małopolsce zachodniej, ze sztuczną nawierzchnią i polem gry o wymiarach 105 x 68 metrów plus rozbiegi (5 x 3 m.) zaś płyta jest tak duża, że w czasie treningów i meczów młodzieżowych drużyn  można ją podzielić na cztery, a nawet sześć orlików. Boisko wyposażone jest w ogrodzenie i trybuny, dwie 12 osobowe kabiny dla zawodników rezerwowych,  dwie duże bramki (seniorskie) aluminiowe (7,32 x 2,44 metra) montowane w tulejach, sześć przenośnych bramek (5 x 2 metra) do rozgrywek młodzików i orlików.

 

Mijają miesiące i wielu mieszkańców zwraca nam uwagę na dosyć śmierdzący problem w tym miejscu...

Wybudowano boisko za kilka milionów złotych zapomniano o toaletach za kilkadziesiąt tysięcy. Są owszem i na Orliku i w szatniach ale to spory kawałek i nie każdy ma odwagę tyle pokonywać jak przyciśnie potrzeba... Stąd większość dzieci jak i rodziców oczekujących na nie podczas treningów korzysta z krzaków pod pobliskimi drzewami. Proszę sobie wyobrazić, jak to wszystko tam wygląda. Trochę to słabe – mówi nam jeden z rodziców.

Wadowice od roku zapowiadają budowę nowego zaplecza sanitarno-szatniowego na obiekcie. Nie da się ukryć, ze to co jest teraz "nieco" odstaje od obecnych czasów: budka, która obecnie temu służy, pochodzi z 1975 roku i powstała jako... zaplecze dla robotników budujących stadion.

Nowy budynek ma stanąć po drugiej stronie boiska głównego, naprzeciwko obecnych trybun i będzie stanowił wspólne zaplecze zarówno dla klubu, jak i dla gminy Wadowice. Będzie to dwupiętrowy obiekt o powierzchni około 600 m2, w którym mają znaleźć się m.in. szatnie dla sportowców, pokoje dla sędziów i trenerów, magazyn, kotłownia, zaplecze kuchenne, pomieszczenia biurowe i sala konferencyjna. W planach jest także budowa tarasu widokowego skierowanego w stronę płyty głównej i małej zadaszonej trybuny przylegającej do obiektu.

Tak to ma wyglądać:

Magistrat ma już pozwolenie i projekt. Tylko, że zanim obiekt powstanie minie jeszcze trochę czasu. Może by chociaż postawić przy nowym boisku Toy Toya?

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: nadesłane, Marcin Guzik)
(wizualizacja: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 żenuda 2022-10-24 16:47
To nie śmierdzący problem tylko kaliński tyle w temacie każdy wie każdy widzi każdy wprost mówi precz z ciulem !!!
I każdego kto wpiera tego ćwoka z łaczan po prostu wprost na ulic je..........

A ta fuszerka zwana oczkiem w głowie ciula to konkretny wałek redaktor zapomniał dodać najważniejszego rodzaju nawierzchni z czego ten syf został zrobiony bo już sie sypie i o tym ludzie mówią a nie o laniu w kaszakach !!!


Ps Kaliński utwierdza mieszkańców w swoim fachu że czego dotknie to spierdoli !!!!
Cytować
+4 #2 ala 2022-10-24 18:42
Nie da się ukryć - problem jest. Ktoś powie - są toalety w siedzibie klubu. Ale to z 200 metrów od boiska. Nie raz widziałam, jak dzieciaki biegną pod drzewka. Zresztą dorośli również. Żeby tam było choć toi-toi.
Cytować
+5 #3 stach 2022-10-24 18:44
Wydając miliony na boisko, warto było dołożyć kilka tysięcy na przenośne toalety.
Cytować
-10 #4 Czuję 2022-10-25 00:16
Śmierdzący to jest Klinowski i jego otoczenie. Banda czerwonych, tęczowych i naćpanych pseudo-kosmopol itow, którzy w dupie byli, gówno widzieli a uważają się za światowych i oświeconych. Wsiowe, wadowickie lewactwo.
Cytować
+2 #5 Głos Sprzeciwu 2022-10-25 07:56
Cytuję stach:
Wydając miliony na boisko, warto było dołożyć kilka tysięcy na przenośne toalety.


Po co skoro będzie wybudowany budynek ze wszystkim.

Cytuję ala:
Nie da się ukryć - problem jest. Ktoś powie - są toalety w siedzibie klubu. Ale to z 200 metrów od boiska. Nie raz widziałam, jak dzieciaki biegną pod drzewka. Zresztą dorośli również. Żeby tam było choć toi-toi.


To że ludzie leniwi nie oznacza że jest problem !
Cytować
+3 #6 ola 2022-10-25 11:39
Cytuję Czuję:
Śmierdzący to jest Klinowski i jego otoczenie. Banda czerwonych, tęczowych i naćpanych pseudo-kosmopolitow, którzy w dupie byli, gówno widzieli a uważają się za światowych i oświeconych. Wsiowe, wadowickie lewactwo.


Mówiąc źle o bliźnich, wystawiasz fatalne świadectwo nie sobie, a swoim rodzicom (bo cię źle wychowali)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.