Jesień i zima  przed nami, czyli rusza sezon grzewczy. Zarządcy bloków  przypominają o napełnianiu
Zarządcy bloków przypominają o sezonie grzewczym. Może być trudny dla wielu mieszkańców...

Jesień i zima  przed nami, czyli rusza sezon grzewczy. Zarządcy bloków  przypominają o napełnianiu instalacji grzewczej wodą i jej odpowietrzeniu. Ze względu na potężne podwyżki, ten może on być mocnym obciążeniem finansowym dla sporej ilości mieszkańców...

W piątek (23.09) witamy jesień i żegnamy lato i tego niestety nie da się nie zauważyć. Spadek temperatury, cieplejsze ubrania no i coraz wcześniej zapadający zmrok przypominają nam o nadchodzącej zimie.

Jak co roku o tej porze rozpoczyna się sezon grzewczy. Zarządcy bloków przypominają o  uzupełnieniu wodą instalacji centralnego ogrzewania w bokach, które administrują i proszą o ustawienie termostatów grzejnikowych w pozycji MAX (czerwony znak) aby ją odpowietrzyć. Informacje pojawiły się na klatkach kilka dni temu w zarządzanych przez Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wadowicach oraz Komwad blokach.

Ten sezon grzewczy może być bardzo trudny i stanowić spore obciążenie dla domowych budżetów. Wojna w Ukrainie, panujący w Europie kryzys energetyczny a także, nie ukrywajmy, "Polskie ład" i nieudolność rządu spowodowały, że w Polsce brakuje węgla i gazu, a jeśli jest i można go kupić, ceny w porównaniu do tych sprzed kilku miesięcy czy poprzednich lat są przerażające. Dostawcy ciepła również z powodów cen mogą mieć problemy z potrzebną do zapewnienia ciągłości ilością surowca z którego otrzymują ciepło.

W sierpniu  Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej TERMOWAD Sp. z o.o. w Wadowicach, dostarczający ciepło do bloków w mieście, poinformowało i podwyżkach za jednostkę ciepła Gj, która wzrosła z 37 złotych do 59,90 złotych netto. Przekładać się to może jak wyliczają niektórzy, od 50 do 70% podwyżki za ciepło w stosunku do opłat z zeszłego roku. O podwyżkach poinformowali również inni dostawcy ciepła w powiecie wadowickim, Tak drogo jeszcze nie było.

 

Kilka tysięcy mieszkańców Wadowic ma też jeszcze inny problem związany z ciepłem. Od tygodni czekają na  rozliczenia kosztów ogrzewania w mieszkaniach zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Wadowicach. które zwykle wysyłane były w wakacje. Spółka ISTA, z której usług korzysta spółdzielnia, poinformowała na początku sierpnia, że padła ofiarą cyberataku i została pozbawiona dostępu do danych na swoich serwerach, które pozwoliłyby na rozliczenia ciepła. Spółka informowała niedawno, że rozliczenia pojawią się z końcem września, ale poinformowano, że termin ten przesunie się na przełom września i października.(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+15 #1 king 2022-09-22 11:46
A co z rekompensatą, którą dostaje dostawca ciepła w Spółdzielni czyli Termowad (zgodnie z przyjętą ustawą min. o cieple systemowym)? Czy wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania.
+3 #2 pies2 2022-09-22 11:50
Miłość do PiSu wymaga wyrzeczeń.
Teraz marznać !!!
I dobrze
+14 #3 Kkk 2022-09-22 12:05
A co z rodo,czy ta firma i spółdzielnia mieszkaniowa jeśli podpisuje umowę z nimi kto ponosi odpowiedzialnoś ć za wyciek naszych danych osobowych. Spółdzielnia mieszkaniowa powinna zerwać umowę z tak niekompetentną firmą. I to rozliczenie ile będziemy czekać,co mają problem jak zedrzeć z ludzi pieniądze za ogrzewanie...
+7 #4 Oko 2022-09-22 15:41
No i popatrzcie co wart jest internet i aplikacje tzw. sprawdzone!!!!! Niedlugo moze byc to samo z bankami,czy tez z aplikacjami medycznymi ktore tak zachwalaja. Jedno jest pewne pieniadz tylko gotowka,oplaty tylko czarno na bialym na papierze,oraz wszelakie dokumenty!!!!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.