Działająca od prawie roku Służba Pomocy w Spytkowicach pomagająca i wspierająca mieszkańców w ró
Służba Pomocy w Spytkowicach marzy o quadzie

Działająca od prawie roku Służba Pomocy w Spytkowicach pomagająca i wspierająca mieszkańców w różnych działaniach marzy o zakupie quada, który przydałby się jako dogodny środek transportu dla wolontariuszy.

Jak już informowaliśmy, niecały rok temu grupa młodzieży z gminy Spytkowice założyła Służbę Pomocy w Spytkowicach, której celem jest bezinteresowna pomoc mieszkańcom w zapewnieniu porządku w okolicy. Mają czerwone charakterystyczne taczki i inny sprzęt.

Sprzątają śmieci, pomagają oczyścić teren z chwastów, trawy, usuwają konary zagrażające kierowcom na drogach, czy trakcji kolejowej, zabezpieczają wydarzenia kulturalne i sportowe i wiele innych. Wszystko to bezinteresownie i w ramach wolontariatu. Słowem przydatna mieszkańcom ekipa.

Ich działalność można śledzić na oficjalnym Facebooku i stronie internetowej.

Jak informuje SPS, aktualnie borykają się z  problemem dogodnego środka transportu dla swoich  wolontariuszy. Planują zorganizować/pozyskać w jakikolwiek sposób fundusze na quada o pojemności 50cc3. Quad tak zwane "pięćdziesiątki" są niedużymi zgrabnymi i zwrotnymi quadami, które są w sam raz dla ich potrzeb. Pomimo niedużego silnika mogą wykonywać i zastąpić wolontariuszy w niejednej akcji.

Quad, nad jakim myślimy to Kymco mxu 50cc3, quad budowany na dużej ramię co bez problemu pozwala przewozić 2 wolontariuszy. Quada chcielibyśmy wykorzystywać do zabezpieczenia różnorakich wydarzeń w naszej okolicy oraz chcielibyśmy interweniować jako wolontariusze udzielając pierwszej pomocy w naszej gminie. Co do uprawnień do kierowania quadem to aktualnie jeden wolontariusz ma prawo jazdy kat. AM i 2 następnych przystępuje do kursu więc sprawę kierowców mamy zapewnioną – informuje nas Krzysztof Stańsko, założyciel Służby Pomocy w Spytkowicach.

Może jakaś firma chciałaby wspomóc wolontariuszy w zamian za współpracę poprzez ich logo promocyjne na  quadzie lub w inny zaproponowany sposób?

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-3 #1 Maciej Kot 2022-09-04 20:22
Jak maja charakterystycz ne czerwone taczki to powinno im to w zupelnosci wystarczyc. Mozna pomyslec by bylo pompowane bo jak stalowe to na pewno robia nie zly loskot !!
Cytować
-1 #2 Gryzlly 700cc 2022-09-04 22:16
Quad nad jakim myślicie to pojemnośc 50tka? Nie zamocny?
Cytować
-1 #3 Doświadczony życiem 2022-09-04 22:26
Czy wasi rodzice są świadomi co będzie jeśli coś pójdzie nie tak?
Cytować
+3 #4 Jan 2022-09-05 16:50
Cytuję Doświadczony życiem:
Czy wasi rodzice są świadomi co będzie jeśli coś pójdzie nie tak?


Cóż może pójść nie tak skoro wszystko jest legalne? Kursy pierwszej pomocy mają skończone w szkole (z tego co wiem) oprócz tego do udzielania pierwszej pomocy to jest to obowiązek prawny. Skoro na quada ma jeden prawojazdy to w czym problem? Quad z homologacją, rejestracja i jazda, nie widze żadnego problemu w wypadku gdyby jeszcze będzie ubezpieczony.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.