W gminie Wieprz podczas dożynek odbędzie się po raz kolejny Traktoryja, czyli wyścigi traktorów z at
W gminie Wieprz tradycyjne wyścigi na traktorach. Po raz pierwszy pojadą panie!

W gminie Wieprz podczas dożynek odbędzie się po raz kolejny Traktoryja, czyli wyścigi traktorów z atrakcyjnymi nagrodami. Tym razem w Gierałtowicach. Będzie na co popatrzeć! W tym roku po raz pierwszy na maszynach pojawią się panie!

Koniec sierpnia i początek września to czas tradycyjnych dożynek, które odbywają się we wszystkich gminach powiatu wadowickiego. W gminie Wieprz oprócz tradycyjnych obchodów po raz kolejny przygotowano dodatkową atrakcję. To Traktoryja, czyli wyścigi traktorów. Poprzednie edycje tej zabawy cieszyły się ze sporym zainteresowaniem. Stąd organizatorzy idą za ciosem i w tym roku ponownie organizują te emocjonujące zawody.

W zmaganiach może wziąć udział osoba pełnoletnia, z prawem jazdy kategorii B lub T i przede wszystkim... trzeźwa. Pojazd nie może być "rasowany" ma być zwykłym ciągnikiem rolniczym. W tym roku przygotowano  tym razem 5 klas według mocy silnika: Capek, Pół mocna, Tytan, Ciężka a także po raz pierwszy Kobiety na Traktorach (bez limitu mocy silnika). Celem wyścigu jest jak najszybsze dotarcie do mety slalomem.

Wydarzenie jest dedykowane rolnikom, którzy chcą zakończyć okres żniw w sposób nietypowy i pełen emocji. Wyścig ma przebiegać w duchu zasad fair-play oraz zdrowej rywalizacji. Impreza odbędzie się w niedzielę (28.08) od godziny 17:00 na ściernisku przy Domu Kultury w Gierałtowicach (ul. św. Marcina 8). Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody.

Same dożynki rozpoczną się o godzinie 12:50. Nie zabraknie  pokazów rolniczych sprzętów, konkursu wieńców dożynkowych, koncertów, mszy świętej, występu kabaretu i zespołów. Impreza potrwa do północy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 krzcyhoo 2022-08-28 21:44
Było super Polecam !
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.