Od lat kładka nad potokiem Kleczanka w Kleczy Górnej jest ze względu na tragiczny stan, otaśmowana i
Kładka na Kleczance od lat zamknięta. Mieszkańcy nie mogą doprosić się od gminy przeprawy

Od lat kładka nad potokiem Kleczanka w Kleczy Górnej jest ze względu na tragiczny stan, otaśmowana i wyłączona z użycia. Mieszkańcy od lat nie mogą doprosić się od gminy Wadowice nowej przeprawy.

Jest problem w  Kleczy Górnej. Od  trzech lat kładka nad potokiem Kleczanka, w pobliżu stacji kolejowej, wybudowana tymczasowo na ruinach starego kamiennego mostu jest wyłączona z eksploatacji ze względu na jej stan, grożący przechodzącemu utratą zdrowia a nawet życia. Wejście na nią zagrodzono i otaśmowano.

 

Sporo ludzi nie ma  przejścia właśnie do stacji, ośrodka zdrowia czy szkoły. Można skorzystać z alternatywnej drogi, ale wtedy trzeba  nadłożyć około 3 kilometrów wzdłuż ruchliwej drogi głównej, która nie ma chodnika dla pieszych.

Niektórzy mieszkańcy sobie radzą, przechodząc przez zamknięta kładkę a niektórzy... przez rzekę w bród po ułożonych kamieniach.

 

"Pomimo interwencji w Urzędzie Miasta w Wadowicach, nikt się tematem nie interesuje. Dostaliśmy jedynie informacje że emeryci mogą liczyć na transport z magistratu do ośrodka jeśli zgłoszą takie zapotrzebowanie. Niestety inni mieszkańcy (np. matki z dziećmi) już nie.  Budowa nowego mostu jest podobno w planie ale nie potrafiono nam odpowiedzieć na pytanie kiedy ma nastąpić. Dodatkowo PINBu wydał nakaz rozbiórki tej kładki. Nie została jednak rozebrana a jedynie zagrodzona, przez co cześć mieszkańców mimo zagrożenia nadal z niej korzysta – informuje nas jeden z czytelników.

Jak się dowiadujemy, gmina póki zarezerwowała w tegorocznym budżecie jedynie pieniądze na ekspertyzę stanu kładki. Kiedy mieszkańcy doczekają się nowej, bezpiecznej przeprawy na razie nie wiadomo...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Jeronimo 2022-08-12 22:02
Spoko, Kaluś zaraz tam będzie mieszkał wiec i kładka się naprawi :lol:

DNI PISU SĄ JUZ POLICZONE i każdy kto z nimi się wiąże będzie nosił napis "wstyd" na czole!

My Wadowiczanie nie zapomnimy wam tego co uczyniliście w tym kraju!
Zaczęliście niszczyć od stadniny koni w Janowie a dziś dobraliście się do rzeki Odry!

Pamiętamy!
Cytować
+7 #2 Precz Z ciulem 2022-08-12 22:06
Kolejny raz kaluś przeciw mieszkańcom
Wiec gdzie banery przecz z ciulem całe miasto głośno krzyczy precz z ciulem z łaczan . precz z ciulem z łaczan !!!
Cytować
-15 #3 Obiektywnie 2022-08-13 08:20
Cytat:
nikt się tematem nie interesuje
Nie jest to prawda ponieważ:

Cytat:
Jak się dowiadujemy, gmina póki zarezerwowała w tegorocznym budżecie jedynie pieniądze na ekspertyzę stanu kładki.
Oraz

Cytat:
Budowa nowego mostu jest podobno w planie
Skoro dopiero co problem zgłoszono to realizacja wymaga czasu.
Cytować
-16 #4 Rowerovelove 2022-08-13 10:32
Szkoda pieniędzy na takie bzdury, trzeba budować więcej ścieżek rowerowych!
Cytować
+10 #5 Wyrzucić burmistrza 2022-08-13 10:36
Po pierwsze jeżeli dopiero co to trzy lata to urzędnik który był przedtem starosta powinien iść na bezrobocie, a nie na włodarza.

W planie nie znaczy planowana, czy zaplanowana. Skoro musiały minąć prawie 3 lata aby sprawdzić co się dzieje, czyli ekspertyzę mostu, to znaczy że włodarz ma mieszkańców tej części gminy tam, gdzie swoich przeciwników politycznych. Patrząc na to, że nawet w PiS stracił stołek władcy powiatu na rzecz człowieka co ma za dyrektora biura byłego szefa młodzieżówki z wiadomo skąd to jego dni są nawet w partii policzone.

Jak dla mnie to obecny burmistrz i radni z tego terenu to na taczki i na PSZOK.
Cytować
-5 #6 haha 2022-08-13 11:14
CZyli co wychodzi na to droga kleczo że kalus blokował ta inwestycje jako starosta :o
no to ładnie was załątwiły siostry zakonne z tymi głosami hahaha
Cytować
+7 #7 Wyrzucić burmistrza 2022-08-13 11:25
Nie blokował. Tylko pokazuję, że był starostą, że to kolejne stanowisko publiczne i że się do pełnienia takich funkcji nie nadaje.

Nie mógł blokować bo informacja poszła jak już był burmistrzem. Nie trzeba kłamać, że się nie nadaje, skoro fakty same o tym świadczą. Ciekawe czy radni zadadzą mu kilka niewygodnych pytań o to, czy będą bezwolną maszynką do głosowania.
Cytować
+4 #8 haha 2022-08-13 11:59
Skąd wiesz że nie blokował ? może włąsnie temu ta kładka nie jest naprawiona bo poprzednik chciał a kalus nie ?
wiele inwestycji poprzednika kalus blokował łacznie z wysoka i wodą !!
I wiele które blokował niby realizuje teraz jako własne taka z niego pizda .
nie zdziwie sie jeśli z ta kładka jest tak samo !!
Cytować
+12 #9 Wyrzucić burmistrza 2022-08-13 12:15
Nie zaprzeczam logiki w rozumowaniu, jednakże skoro problem wyszedł za obecnie jaśnie tfu panującego, to podejrzewam, że nie mógł tego uczynić.

Jestem za to ciekaw, czy konserwator zabytków nie powinien pochylić się na tą unikatową konstrukcją. Szkoda aby tak urokliwe miejsce wpadło w ręce najwybitniejszy ch konstruktorów jaśnie pana burmistrza.
Cytować
+16 #10 Daniel 2022-08-13 13:39
A wystarczyłoby kładkę przesunąć kilka metrów w bok, bo samo w sobie jest w dobrym stanie, tylko że jak widać położyli ją na ruinach zabytkowego mostu, na pierwszym zdjęciu widać po lewej stronie metalową konstrukcję która kiedyś służyła jako podpora przejazdu dla pojazdów, ale niestety ktoś sobie przy nich postawił garaż, a tam idealnie pasowała by ta kładka.
Cytować
+8 #11 Wyrzucić burmistrza 2022-08-13 13:53
Po lewej jest zdewastowany prywatny most drogowy z czasów gdy tamtędy był przejazd przez tory do drogi krajowej. Kolej zamknęła lata temu przejazd, więc most niszczał i był w złej kondycji już dwadzieścia lat temu. Garaż stoi na prywatnej działce.

Oczywiście można rozwiązać problem na kilka sposobów. Jednak jedynym z nich nie jest taśma i opowiadanie że ma się plany. W sumie strach pomyśleć o większych sprawach, skoro kładka takim problemem jest.
Cytować
-1 #12 Precz Z ciulem 2022-08-13 14:11
Cytat:
Po lewej jest zdewastowany prywatny most drogowy z czasów gdy tamtędy był przejazd przez tory do drogi krajowej. Kolej zamknęła lata temu przejazd, więc most niszczał i był w złej kondycji już dwadzieścia lat temu. Garaż stoi na prywatnej działce.

Oczywiście można rozwiązać problem na kilka sposobów. Jednak jedynym z nich nie jest taśma i opowiadanie że ma się plany. W sumie strach pomyśleć o większych sprawach, skoro kładka takim problemem jest.
Stary zapomniałeś o najważniejszym rozwiązaniu trzeba usunąć ciula z łaczan i cała jego świtę !!
I wtedy coś sie uda a tak ten gnój działa tylko przeciw miastu i jego mieszkańcom !!
Cytować
-3 #13 Wyrzucić burmistrza 2022-08-13 14:21
Wydawało mi się, że na tym portalu nie należy pisać oczywistości. To chyba logiczne jak dwa plus dwa jest równe cztery. Pozostaje mi szczerze żałować, że twórca sukcesu np. Zatora nie chce u nas startować.
Cytować
+15 #14 12345 2022-08-13 15:02
TROLE piszecie te wypociny a nie sprawdzicie jaka jest prawda,umiecie tylko jączyć, klamać jak klinu, który całe dni swego urzędowania spędził nad skawą a teraz obwinia innych, ten przekształcony leń po wymianie pracowników straży miejskiej na swoich bał się zostawić swojego rowera przed budynkiem gminy(pod okiem kamer) i wnosił go do biura tak dobierał swoje kadry.
Cytować
+8 #15 Wyrzucić burmistrza 2022-08-13 15:33
Zatem przejdźmy do prawd:
1. Zgłoszenie zdarzenia 3 lata temu
2. Zamknięcie przejścia na 3 lata.
3. Rozpoczęcie prac - brak.
4. Postawienie tymczasowej przeprawy - brak.
5. Ogłoszenie przetargu na projekt - grudzień 2021, rozstrzygnięcie styczeń 2022 (mija 2,5 roku ponad).
6. Ogłoszenie przetargu na realizację brak.
7. Zabezpieczenie środków na realizację w budżecie (na 95% nie, ale mogło umknąć na BIP).

Na chwilę obecną to są fakty. Jeżeli prawda jest trolowaniem, to myślę że dla mojego przedmówcy logika jest pojęcie tak abstrakcyjnym jak pierwotne znaczenie słowa polityk.

Ps. Nie głosowałem za poprzednim burmistrzem i mam wiele mu do zarzucenia.
Cytować
-4 #16 Precz Z ciulem 2022-08-13 16:02
Cytat:
TROLE piszecie te wypociny a nie sprawdzicie jaka jest prawda,umiecie tylko jączyć, klamać jak klinu, który całe dni swego urzędowania spędził nad skawą a teraz obwinia innych, ten przekształcony leń po wymianie pracowników straży miejskiej na swoich bał się zostawić swojego rowera przed budynkiem gminy(pod okiem kamer) i wnosił go do biura tak dobierał swoje kadry.
Typowe zachowanie sku.......syna typowe odwracanie kota ogonem i kłamanie w oczy ludziom
Po 1 To kaliński wynajmuje trolli w necie do obrażania ludzi co zostało już udowodnione
Mało tego hackuje ten portal dla ocen w komentarzach co też zostało już udowodnione
DZiwi fakt jedynie że redaktor guzik nie zrobił o tym artykuły ale widać czeka na odpowiednia chwile albo hoduje jaja do tej czynności :)
I generalnie co ci rzecz w mordę lać i tyle na szczęście trolle zostali ujawnieni z imienia i nawiska wiec wiadomo kogo na ulicy wytykac czy lać ;)

Proste;)
A w twoje kłamstwa zwłaszcza na temat poprzednia nie ma co wierzyć bo historia sciemy lubi sie powtarzac ;)


Cytat:
https://wadowiceonline.pl/polityka/4766-asystent-ewy-filipiak-nie-moze-pogodzic-sie-z-porazka
Tak że czekaj na wpierdol wiesnioku ;)
Cytować
+7 #17 patryk 2022-08-13 17:07
od lat na zebraniach wiejskich w barwaldzie dolnym i kleczy proszono o zbudowanie przejscia, tylko obiecanki, pieniadze sa na wszystko .tylko nie na kladke ktora jest potrzebna mieszkancom.lud zie przechodza na sile za semaforem na stawach lub po kamieniach pod mostem,kamien spadnie lub noga sliznie i tragedia.panie burmistrzu,byc pan osoba piesza tak jak wiekszosc z nas starszych o bolalych nogach a nie zmotoryzowany i mlody.
Cytować
+9 #18 Jola 2022-08-13 17:36
Cytuję patryk:
od lat na zebraniach wiejskich w barwaldzie dolnym i kleczy proszono o zbudowanie przejscia, tylko obiecanki, pieniadze sa na wszystko .tylko nie na kladke ktora jest potrzebna mieszkancom.ludzie przechodza na sile za semaforem na stawach lub po kamieniach pod mostem,kamien spadnie lub noga sliznie i tragedia.panie burmistrzu,byc pan osoba piesza tak jak wiekszosc z nas starszych o bolalych nogach a nie zmotoryzowany i mlody.

Jeden sołtys sobie stawiał progi i inne pierdoły na Pagorku, bo tam mieszka, drugi szeryfuje przy swoim tartaku, tam w okolice kładki mają za daleko i nie po drodze, żeby się tym przejmowali. Mieszkańcami całej wsi to można się zainteresować jak trzeba kasiorkę z podatku pozbierać, albo jak się wybory zbliżają.
Cytować
+17 #19 12345 2022-08-13 20:27
sprawdzić by trzeba kiedy WODY POLSKIE dały niezbędną zgode, co ze zgodą konserwatora zabytków,dlacze go PKP zabrania mieszkańcom przejścia po przejeżdzie tylko pozwalają po tym pożal się pomoście, klinu już wie jakie są kłopoty gdy buduje się most(KŁADKĘ)bez zezwolenia.To powinien w pierwszej kolejności sprawdzić autor artykułu w ramach rzetelności dziennikarskiej .
Cytować
0 #20 patryk 2022-08-13 21:38
na ten pomost nie da sie wejsc starszym osoba,tyle schodow ze nawet mlodzi maja zawrot glowy od wysokosci
Cytować
0 #21 Pamietajcie 2022-08-13 23:06
Pamiętajcie !!
Za wszystkie cudowne udogodnienia niszczenie kultury oraz przeciwności losu.
Możecie podziękowanie bartoszowi kalinskiemu
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.