Dzięki empatii młodej kobiety, trzyletnia suczka, potrącona w Choczni na krajówce, żyje i dochodzi d
Zatrzymała się i uratowała potrąconego psiaka. Właścicielka chce podziękować

Dzięki empatii młodej kobiety, trzyletnia suczka, potrącona w Choczni na krajówce, żyje i dochodzi do siebie po spotkaniu z autem. Właścicielka chciałaby podziękować bohaterce.

Rzecz działa się w poniedziałek (8.08) po południu. Trzyletnia suczka Kunia wymknęła się spod opieki mamy Kaji, mieszkanki Choczni. Psiak przeszedł przez ogrodzenie i wszedł na leżącą w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicę Kościuszki. Tak nieszczęśliwie, że został potrącony przez samochód w okolicach tutejszego sklepu Pokusa.

Leżącego bez ruchu zwierzaka omijali kierowcy i nikt nie za bardzo zainteresował się jego losem. Empatią wykazała się jedna z kierujących, która zatrzymała się, wyszła ze swojego auta i przeniosła psiaka na chodnik. Udało się to m.in. dzięki zatrzymaniu ruchu przez innego kierowcę, który akcję ratowniczą nagrał swoją kamerką samochodową.

 

Jak się okazało, poturbowane zwierzę żyło ale zemdlało z powodu szoku. Trafiło do domu a po powrocie właścicielki błyskawicznie zajął się nim weterynarz. Na szczęście  nie doznała żadnego połamania kości. Po kilku dniach Kunia, mimo, że mocno poobijana, dochodzi do siebie i ma się coraz lepiej.

 

Historia rozeszła się na popularnej facebookowej grupie Spotted Wadowice, gdzie zachowanie kobiety jest powszechnie chwalone. Taki promyk nadziei w społeczeństwo w tych dziwnych i trudnych czasach...

Dzięki Pani moja psinka żyje. Proszę o wiadomość, chciałabym podziękować Pani osobiście – mówi Kaja.

Jeśli czyta to bohaterka tego zdarzenia, może pisać na adres redakcji, skontaktujemy ją z wdzięczną właścicielką psiaka.

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Kaja)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+17 #1 Macio 2022-08-11 17:22
Brawo dla tej Pani
Cytować
+4 #2 Cześć 2022-08-12 08:00
To się nazywa człowiek nie ludziska które jedzie i nie interesuje go ze coś leży na jezdni.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.