Wadowicki rynek został wysprzątany po mistrzostwach w trialu. Jednak patrząc na jego nawierzchnię, ni
Rynek wysprzątany po zawodach. Dekadę po remoncie źle chyba zniósł próbę czasu...

Wadowicki rynek został wysprzątany po mistrzostwach w trialu. Jednak patrząc na jego nawierzchnię, nietrudno odnieść wrażenie, że po zaledwie dekadzie od wielkiej rewitalizacji, centralny plac Wadowic źle zniósł próbę czasu: brud, popękane, nierówne płyty i ogólna betonoza.

W weekend w Wadowicach odbyły się Mistrzostwa Świata do lat 16 w trialu rowerowym. Na trzy dni nasze miasto stało się światową stolicą tej dyscypliny. Zawody, mimo deszczowej aury, ponownie okazały się sukcesem. Niestetu sporo mieszkańców narzekało na bałagan, jaki pozostał po zmaganiach sportowców. Ogranizatorzy stanęli jednak na wysokości zadania i w miejscach, w których ustawiono przeszkody, przez trzy dni pracowicie wyczyszczono i wymyto powierzchnię placu.

 

Centralny plac Wadowic przez długi czas wyglądał jak park: z alejkami, fontanną i mnóstwem zieleni. Niestety w 2010 roku rozpoczęła się przebudowa rynku, po której stał się, jak wiele rynków w Polsce, betonową pustynią z niewielką ilością zieleni, na której ciężko wytrzymać w upalne dni lata. Nikt mieszkańców nie pytał, czy chcą takich zmian, a plac jest swoistą "pamiątką" po rządach burmistrz Ewy Filipiak. Sądząc po wielu negatywnych komentarzach od lat, większość z nich nie jest zadowolona z nowego placu

Zobacz: Unia nie będzie już finansować takich betonowych koszmarków jak wadowicki rynek

Ostatnie prace związane z trwającą ponad dwa lata rewitalizacją głównego placu Wadowic zakończyły się na wiosnę 2013 roku. Wtedy to uruchomiono odnowioną studnię oraz nową fontannę. Mija więc ponad dekada odkąd oddano go do użytku. Niestety mimo tak krótkiego okresu, już widać, że bardzo źle zniósł próbę czasu na co od jakiegoś czasu zwracają nam uwagę mieszkańcy.

Popękane i pokruszone, miejscami nierówne płyty, brak w niektórych miejscach kostek. Nierówności, brud i gołębie odchody i zadziwiające, niczemu nie służące elementy architektury. A przede wszystkim wszechobecny brud, bo właściciel, czyli gmina Wadowice coś ma spore problemy z zadbaniem o to, podobno reprezentatywne, miejsce. Tak w zasadzie było od samego początku ale z roku na rok jest coraz gorzej...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 PSZOK 2022-08-05 06:12
No i takim to cudem mamy miejsce na PSZOK nie trzeba szukać miejsca w Tomicach!!!
Podejdźcie tylko kiedy można zwozić ? :D
Cytować
-3 #2 Burek 2022-08-05 07:20
Właściciele psów też muszą przygotować się na większe wydatki. Podatek od posiadania czworonoga ma wzrosnąć o niemal 16 zł, ze 135 zł do 150,91 zł. :D
Cytować
+10 #3 Budownicza 2022-08-05 08:38
WypociAutor pisze "Centralny plac Wadowic źle zniósł próbę czasu: brud, popękane, nierówne płyty i ogólna betonoza.". Po pierwsze to nie beton tylko granit. Po drugie brud jest niezależny od tego, z czego zbudowany jest plac centralny, w tym przypadku należy podziękować zwierzętom oraz ludziom, którzy wychowani na hasłach "róbta co chceta" śmiecą gdzie popadnie. Po trzecie, trzeba podziękować władzą za "sprzątanie ulic" - kto corocznie widzi kłęby pyły po zimie unoszące się przez podmuchy wiatru ten wie o co chodzi. Po czwarte płyty są popękane nie od ruchu pieszego ale od wjeżdżania wszelkiej maści pojazdami na płytę rynku w celu organizowania tzw. eventów. Dziękuje za uwagę.
Cytować
-1 #4 OBSERWATOR 2022-08-05 09:14
Plac granitowy już jest teraz tylko na słupach powiesić megafony , scena na telebim zakupiona i tylko jeszcze zagonić mieszczan na plac i puszczać przemówienia jedynego słońca narodu -- mlaszczącego posła z drabinki o znanym nazwisku -- gdzieś w świecie już tak jest. A na poważnie -- czy zamiast tych mini rond w mieście z których już internet się śmieje nie można np. zakupić kilku dorodnych drzew w donicach i zazielenić ten moloch betonowy bo o wyrwanie kilku płyt i posadzenie drzew na pewno nie wchodzi w rachubę bo to płyty papieskie z nazwami państw , na które nikt nie zwraca uwagi oprócz sikających na nie psów.
Cytować
+7 #5 Proste 2022-08-05 10:30
Filipakowa zniszczyła kalinski poprawił i tyle (jak ktoś wspomniał rynek przez to traci gwarancje)
a ludzie musza cierpieć !!!
Mało tego od początku tygodnia jest upał a na ten betonozie ani kropli wody ani kawałka cienia parasolki nic.
totalnie pojebało tego kalińskiego
A jeszcze bardziej ludzi którzy potrafią te niszczące działania wspierać !!
Cytować
-10 #6 Brawo 2022-08-05 19:17
Ciekawe jak sobie z taką ilością plusów i negatywnych komentarzy o kalusiu poradza jego hackerzy i płaskie trolle ;) heh
Cytować
+5 #7 Odpowiedź 2022-08-06 14:48
Cytuję Brawo:
Ciekawe jak sobie z taką ilością plusów i negatywnych komentarzy o kalusiu poradza jego hackerzy i płaskie trolle ;) heh

Ćpun w czerwonych butach miał swoje cztery lata i co z tym zrobił?Wolał z kumplami ćpać w parku!
Cytować
-5 #8 Adam 2022-08-09 14:54
Cytat:
7 Odpowiedź 2022-08-06 14:48
Cytuję Brawo:
Ciekawe jak sobie z taką ilością plusów i negatywnych komentarzy o kalusiu poradza jego hackerzy i płaskie trolle ;) heh

Ćpun w czerwonych butach miał swoje cztery lata i co z tym zrobił?Wolał z kumplami ćpać w parku!
Pięknie reprezentujesz kalińskiego bardzo ładnie mieszkańcy będą widzieć jaki ten ciul z łaczan jest ;)
Brawa Dla tajemniczego szpiega który obnażył kalusia i jego środowisko krew go zalewa że nie może dorwac ową osobę hah ;)
Cytować
0 #9 Tadek 2022-08-11 23:00
Cytuję Budownicza:
WypociAutor pisze "Centralny plac Wadowic źle zniósł próbę czasu: brud, popękane, nierówne płyty i ogólna betonoza.". Po pierwsze to nie beton tylko granit. Po drugie brud jest niezależny od tego, z czego zbudowany jest plac centralny, w tym przypadku należy podziękować zwierzętom oraz ludziom, którzy wychowani na hasłach "róbta co chceta" śmiecą gdzie popadnie. Po trzecie, trzeba podziękować władzą za "sprzątanie ulic" - kto corocznie widzi kłęby pyły po zimie unoszące się przez podmuchy wiatru ten wie o co chodzi. Po czwarte płyty są popękane nie od ruchu pieszego ale od wjeżdżania wszelkiej maści pojazdami na płytę rynku w celu organizowania tzw. eventów. Dziękuje za uwagę....trzeba podziękować władzom (a nie władzą)
Cytować
-2 #10 Gap 2022-08-13 04:41
Tragedia jaki ten rynek zniszczony .
Cytować
0 #11 Wrr 2022-08-21 11:51
Ten rynek to DRAMAT !!!!!!!!CIEKAWE KIEDY POPRAWIA TO DZIADOSTWO????? CHCEMY PRZYJAZNEGO ZIELONEGO ODPOCZYNKU POD DRZEWAMI A NIE PATELNI!!!!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.